مشارکت ایدرو در طرح‌های نساجی خراسان جنوبی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

مشارکت ایدرو در طرح‌های نساجی خراسان جنوبی

  • پنجشنبه 01 آبان 1399 13:29
  • شناسه 46588
مشارکت ایدرو در طرح‌های نساجی خراسان جنوبی

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) با موافقت دولت در تکمیل طرح‌های ریسندگی و بافندگی این استان مشارکت و سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا عباس جرجانی روز پنجشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: در جلسه اخیر هیات دولت، با سرمایه‌گذاری ایدرو در طرح‌های ریسندگی و بافندگی شهرستان‌های فردوس و طبس موافقت شد.

وی افزود: بر این اساس، این سازمان برای تکمیل طرح بافندگی نساجی فردوس هفت میلیون یورو و ۸۰ میلیارد تومان و برای واحد ریسندگی شهرستان طبس پنج میلیون یورو و ۴۰ میلیارد تومان در کنار بخش خصوصی، سرمایه‌گذاری می‌کند.

سرپرست سازمان صمت خراسان جنوبی گفت: این واحدها روزانه ۱۰ تن نخ و ۲۰ میلیون مترمربع پارچه تولید خواهند کرد.

وی از راه‌اندازی این ۲ واحد صنعتی تا سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: بهره‌برداری از طرح‌های ریسندگی و بافندگی فردوس و طبس علاوه بر ایجاد ارزش افزوده، برای ۲۷۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می‌کند.

جرجانی، راه‌اندازی صنایع پایین دست از جمله تولید پوشاک و رنگ‌رزی در استان خراسان جنوبی را از دیگر برکات ایجاد طرح‌های ریسندگی و بافندگی شهرستان‌های طبس و فردوس ذکر کرد.

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از سازمان‌های تخصصی در حوزه صنعت و معدن هستند که طی سال‌های اخیر در استان خراسان جنوبی سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

بنابر اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با صدور پروانه بهره‌برداری برای ۳۳ واحد صنعتی در نیمه نخست سال جاری برای ۴۷۲ نفر به صورت مستقیم در استان اشتغال ایجاد شده است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نهایی (بنگاههای اقتصادی، فناوری پیشرفته)»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها