افزایش ۱۰ درصدی عوارض واردات لوازم آرایشی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افزایش ۱۰ درصدی عوارض واردات لوازم آرایشی

  • یکشنبه 17 آذر 1398 18:39
  • شناسه 40356
افزایش ۱۰ درصدی عوارض واردات لوازم آرایشی

 بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ حاکی از در نظر گرفتن افزایش ۱۰ درصدی عوارض گمرکی برای واردات لوازم آرایشی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا، بند «ج» تبصره ۱۰ لایحه بودجه ۹۹، عوارض گمرکی و سود بازرگانی ۱۰ درصدی برای واردات لوازم آرایش در سال ۹۹ در نظر گرفته، این در حالی است که واردات لوازم آرایش از آغاز امسال ممنوع اعلام شده است. پیش‌بینی عوارض گمرکی بر روی واردات این محصول، احتمال رفع ممنوعیت آن را به ذهن متبادر می‌کند.

همچنین بر اساس لایحه بودجه، معادل این رقم از محل ردیف هزینه‌ای ۵۳۰۰۰۰-۳۸ جدول شماره ۹ به هیأت امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران اختصاص می‌یابد تا جهت خرید عضو مصنوعی(پروتز)، کاشت حلزون شنوایی و نیز جهت درمان و هزینه‌های دارویی بیماران اوتیسم، گوشه، سالک، متابولیک و بال پروانه‌ای (EB) هزینه شود.

در بودجه سال ۹۸ نیز عوارض گمرکی و سود بازرگانی واردات لوازم آرایشی ۱۰ درصد افزایش و منابع حاصل از آن به دیف درآمدی ۱۶۰۱۸۸ واریز شده است.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز (یکشنبه) لایحه بودجه ۴۸۴ هزار میلیارد تومانی سال ۹۹ را به مجلس ارائه کرد.

بودجه سال ۹۹ کل کشور از نظر منابع حدود ۱۹ میلیون و ۸۸۷ هزار و ۳۷۰ میلیارد و ۹۱۰ میلیون (۱۹.۸۸۷.۳۷۰.۹۱۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال و مصارف بودجه نیز معادل همین رقم تعیین شده است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «واردات »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها