دلایل افزایش قیمت تلفن همراه | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

دلایل افزایش قیمت تلفن همراه

  • یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 14:25
  • شناسه 43160
دلایل افزایش قیمت تلفن همراه

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی، تصویری، گوشی همراه و لوازم جانبی در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا دلایل قیمت تلفن همراه را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ابراهیم درستی در ارتباط تصویری زنده با استودیوی شبکه ایران کالا گفت: ما باید بپذیریم که قیمت تلفن همراه وابسته به قیمت ارز است. ما در داخل تولید تلفن همراه نداریم و واردکننده این کالا هستیم بنابراین وقتی قیمت ارز نوسان دارد تاثیر آن در کالاهای وابسته مثل موبایل نمایان می شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی، تصویری، گوشی همراه و لوازم جانبی و نماینده وزیر صمت در اصناف کشور ، با اشاره به افزایش قیمت موبایل، گفت: به دلیل اینکه واردات موبایل بیش از ۲ ماه است روند کندی را پشت سر گذاشته است، این امر در افزایش قیمت موبایل موثر است.

او با اشاره به علت های افزایش قیمت موبایل، بیان کرد:  عرضه و تقاضا در بازار باعث نوسانات قیمت موبایل می شود که اکنون تقاضا برای خرید موبایل زیاد است به همین دلیل قیمت تلفن همراه روند صعودی را دارد.

درستی با بیان اینکه فعالیت برخی از شرکت های وارد کننده باعث افزایش قیمت موبایل می شود، تشریح کرد: مغازه داران قیمت تلفن همراه را گران نمی کنند، چرا که اگر در قیمت ها مسئله ای هست، به شرکت های وارد کننده باز می گردد.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های این کارشناس را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/ 

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «واردات »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها