تسریع در ترخیص کالاهای اساسی از بنادر | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تسریع در ترخیص کالاهای اساسی از بنادر

 • سه شنبه 20 آبان 1399 15:46
 • شناسه 47069
تسریع در ترخیص کالاهای اساسی از بنادر

معاون سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ترخیص کالاهای اساسی از بنادر شتاب گرفته و 9 فروند کشتی در حال تخلیه و 13 فروند هم در لنگرگاه به سر می‌برند.

کوهستانی، معاون امور بندری و مناطق آزاد سازمان بنادر و دریانوردی گفت ما در  13 بندر کشور، حدود 3 میلیون و 823 هزار تن کالای اساسی، شامل روغن، شکر، ذرت، جو، برنج و ... داریم. کوهستانی گفت همه این کالاها در انبارها و سیلوهای غلات ذخیره شدند و فرایند ترخیص آنها توسط صاحبان آنها و گمرک در حال انجام است.

وی افزود حدود 368 هزار تن پای اسکله داریم که رد حال تخلیه است و 560 هزار تن در لنگرگاه منتظر تخلیه است. وی گفت زمینه لازم را برای پهلودهی و اسکله لازم را برای تخلیه کالاها داریم.

معاون امور بندری و مناطق آزاد سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد ما الان 9 فروند کشتی داریم که در حال تخلیه است و 13 فروند هم در انتظار پهلوگیری آماده داریم. کوهستانی گفت آخرین تکنولوژی‌های لازم برای تخلیه کالاها از جمله مکنده غلات 350 و 600 تنی را برای بنادر خریداری کرده‌ایم و الان همه بنادر ما مجهز به مکنده غلات شده‌اند. وی گفت سرویس تایم تخلیه کالا در بنادر بسیار خوب است و مشکلی از این جهت نداریم. وی افزود ماندگاری کشتی‌ها و کالا در بنادر تنها به علت مشکلات ارزی است.

کوهستانی گفت ما در مجموع در شمال و جنوب 520 هزار تن روغن ذخیره داریم و 45 هزار تن هم در حال تخلیه است. وی افزود حدود 233 هزار تن دانه‌های روغنی مثل سویا و کنجاله در انبارهای بندری ذخیره شده است. وی گفت 3 فروند کشتی دانه‌های روغنی در حال تخلیه است و 3 کشتی هم در لنگرگاه به سر می‌برند.

معاون امور بندری و مناطق آزاد سازمان بنادر و دریانوردی گفت فرایند کالاهای متروکه به این صورت است که دو ماه اجازه دارند در بنادر نگهداری شوند و بعد از آن اگر صاحب کالا، اقدام به ترخیص نکرد، به گمرک معرفی می‌شود و پس از بررسی گمرک به سازمان فروش اموال تملیکی واگذار می‌شود. کوهستانی گفت در حال حاضر 19 هزار بکس کالای کانتینری و 550 هزار تن هم کالاهای غیر کانتینری در بنادر وجود دارد و با هماهنگی نهادها قرار است سریعا سازمان اموال تملیکی این‌ها را به فروش برساند تا انبارهای ما در اختیار کالاهای جدید قرار گیرد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «واردات »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • صنایع غذایی هپتینا

  دشت اول

  صنایع غذایی هپتینا (10)

  خانم شیما سادات ترابی ساکن رفسنجان از نوجوانی به کارآفرینی و امور خیریه علاقمند بود . او کارگاه تولید کیک و کلمپه را در کشکوییه رفسنجان دایر کرده و حدود 15 نفر از ناشنوایان را به کار گرفته است .

 • تولید نگین گوهر درخشان

  دشت اول

  تولید نگین گوهر درخشان (11)

  خانم مریم علیپور اولین نفری بود که تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی را از سال 1389 در شهرستان شهربابک شروع کرد . او صاحب شرکت تعاونی گوهر درخشان است و مربی چیره دستی نیز در این زمینه به شمار می آید . آدرس : کرمان ، رفسنجان ، خیابان شهدا ، شهدای 3 تلفن : 09137063798

 • تحریریه تولید

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه تولید (1185)

  تولید تلویزیون با 44 درصد افزایش، ساخت گیربکس 6 سرعته برای نخستین بار در کشور، کاهش شمار فرش بافان در اصفهان وجدیدترین اخبار تولید و اقتصادی تحریریه تولید ساعت 12 یکشنبه 10 اسفند

 • تحریریه تولید

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه تولید (1184)

  ارتباط تصویری با آقای لطیفی سخنگوی گمرک، گزارش رمزارزها یا کریپتوکارنسی، ساخت گیربکس 6 سرعته تحریریه تولید ساعت 10 یکشنبه 10 اسفند

 • صنایع مسی دینا تولید کننده انواع ظروف مسی دست ساز

  دشت اول

  صنایع مسی دینا تولید کننده انواع ظروف مسی دست ساز (1)

  هادی اشرف برای فروش و عرضه تولیدات خود نام و نشان تجاری مس دینا را برگزید و هم اکنون عنوان دار تولید کننده ظروف دست ساز مسی است .

آخرین خبرها