ثبت رکوردی جدید در سال جهش تولید؛ سودآوری ۱۲ هزار میلیارد تومانی تاپیکو | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ثبت رکوردی جدید در سال جهش تولید؛ سودآوری ۱۲ هزار میلیارد تومانی تاپیکو

  • شنبه 27 دی 1399 09:06
  • شناسه 49331
ثبت رکوردی جدید در سال جهش تولید؛ سودآوری ۱۲ هزار میلیارد تومانی تاپیکو

شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) بر اساس آخرین گزارش‌ها در ۹ ماه ابتدای سال ۹۹، با فروش بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان محصول در شرکت‌های تابعه خود رکورد جدیدی را در سال جهش تولید به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا،  هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی شستا، در ۹ ماه ابتدای سال ۹۹ بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرد که به نسبت مدت مشابه سال قبل ۵/ ۳برابر بوده است.

شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) بر اساس آخرین گزارش‌های افشا شده در سامانه کدال در ۹ ماه ابتدای سال ۹۹، با فروش بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان محصول در شرکت‌های تابعه خود رکورد جدیدی را در سال جهش تولید به ثبت رساند.

با وجود تشدید تحریم‌های بین‌المللی و مشکلاتی که در اقتصاد کشور ایجاد شد، میزان فروش کل مجموعه تاپیکو، به نسبت مدت مشابه سال گذشته، ۵۴ درصد رشد داشته است.

این شرکت علاوه بر این با ایفای ۱۲۰ درصدی تعهدات ارزی خود در ۹ ماه ابتدای سال توانست نقش ویژه‌ای در حل و فصل مشکلات اقتصادی کشور ایفا کند که در همین راستا مورد تقدیر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز قرار گرفت.

در این دوره همچنین حسب اعلام قبلی و برنامه شستا برای عرضه اولیه سهام شرکت‌های تابعه در بازار سرمایه، سهام شرکت صنایع چوب خزرکاسپین در فرابورس عرضه شد و عرضه سهام لطیف نیز به زودی صورت خواهد گرفت.

همچنین در راستای اصلاح ساختار شرکت‌ها، ۵ شرکت زیرمجموعه پرسی ایران گاز، در شرکت اصلی ادغام شدند که به چالاکی، تسهیل فرآیند، کاهش هزینه و افزایش سودآوری این شرکت کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «پتروشیمی »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها