شاخص کل بورس در ابتدای کانال ۹۱ هزار واحدی متوقف شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

شاخص کل بورس در ابتدای کانال ۹۱ هزار واحدی متوقف شد

 • سه شنبه 14 آذر 1396 15:58
 • شناسه 12656
شاخص کل بورس در ابتدای کانال ۹۱ هزار واحدی متوقف شد

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در پایان معاملات سیزدهمین روز آذر ماه سال جاری با ۱۵۶ واحد رشد به پله ۹۱ هزار و ۹۳ واحدی رسید.

 

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از خبرگزاری دانشجو ؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه ۱۴ آذر ماه ۹۶ با افزایش ۱۵۶ واحدی روی رقم ۹۱ هزار و ۹۳ واحد ایستاد.

شاخص کل هم وزن، اما با کاهش کمتر از یک واحدی عدد ۱۷ هزار و ۶۲۴ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۱۴۸ واحدی به رقم ۹۸ هزار و ۶۳۶ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول، اما در حالی با افزایش ۹۸ واحدی به رقم ۶۴ هزار و ۷۴۴ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۴۰۱ واحدی عدد ۱۹۳ هزار و ۷۸۲ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۷ واحدی روی رقم یک هزار و ۱۳ واحد ایستاد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های گروه مپنا با ۷۳ واحد، معدنی و صنعتی با ۳۷ واحد و معدنی و صنعتی گل گهر ۳۴ واحد افزایش بیشترین تاثیرمثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس با ۲۸ واحد، پالایش نفت تهران با ۲۰ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان و ملی صنایع مس ایران هر یک تا ۱۵ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۲۱۱ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۹۰۹ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۹ هزار و ۷۷۸ نوبت داد و ستد بود.

در بازار نقدی بورس، اما ارزش معاملات از ۱۹۶ میلیارد تومان اندکی فراتر رفت.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های شیشه و گاز، سرمایه‌گذاری شاهد، داده‌گستر عصر نوین، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان کردستان، نئوپان ۲۲ بهمن، شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه، سیمان سپاهان و حق‌تقدم خرید سهام آن، متوقف شدند.

امروز همچنین دوره معاملاتی اوراق فروش تبعی شرکت ایران ترانسفو با سررسید منتهی به خردادماه ۱۳۹۷ و قیمت اعمال ۶۰۸ تومان برای هر ورقه آغاز شد.

امروز در بازار ۲ بورس تهران که با معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، ۴۰ میلیون سهم بیمه میهن به ارزش کمتر از ۳. ۵ میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی سهامدار عمده همراه شد. در کارخانجات تولیدی شیشه رازی نیز ۲۴ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۵ میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم با معاملات انتقالی روبرو شد. هم‌زمان ۲۴ میلیون حق‌تقدم خرید سهام تولیدی شیشه رازی به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان کدبه‌کد شد.

اندکی بیش از ۲۱ میلیون سهم گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید به ارزش بیش از ۴ میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده همراه شد. درعین‌حال ۱۸ میلیون سهم فولاد مبارکه اصفهان به ارزش کمتر از ۵ میلیارد تومان کدبه‌کد شد.

بیش از ۱۰ میلیون سهم گروه دارویی سبحان به ارزش کمتر از ۴ میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت و در داروسازی تولیددارو نیز اندکی به ارزش بیش از ۸ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۴ میلیارد تومان کدبه‌کد شد.

امروز همچنین کمتر از ۷ میلیون از واحدهای صندوق قابل معامله آرمان آتی کوثر به ارزش کمتر از ۷۰۰ میلیون تومان از سوی مدیر صندوق کدبه‌کد شد.

بر اساس این گزارش امروز بازار سهام در حالی نظاره‌گر معاملاتی متعادل در اغلب نمادهای معاملاتی بود که تحرک بازارگردان‌های حقوقی در گروه معدنی‌ها و درعین‌حال به پشتوانه مپنا شاهد سبزپوش شدن شاخص کل بورس بودند.

هم‌زمان بازگشایی نماد معاملاتی‌های وب در فضای پرابهام علی‌رغم انتشار گزارش شفاف‌سازی این ناشر در کدال باعث شد تا ارزش کل بازار سهام این شرکت برخوردار از سرمایه ۴۰۰ میلیارد تومانی به ۲ هزار و ۱۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان افزایش یابد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها