شاخص کل بورس از کانال 174 هزار واحد عبور کرد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

شاخص کل بورس از کانال 174 هزار واحد عبور کرد

  • سه شنبه 03 مهر 1397 13:59
  • شناسه 33356
شاخص کل بورس از کانال 174 هزار واحد عبور کرد

معامله‌گران بورس تهران امروز با گردش 2 هزار میلیارد تومان نقدینگی مواجه شدند که تغییر نکردن نرخ خوراک پتروشیمی‌ها، اصلی‌ترین خبر تأثیرگذار بر بازار امروز بود.

به گزارش شبکه ایران کالا، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (سه‌شنبه) با افزایش ۵۹۹۳ واحدی به رقم ۱۷۴ هزار و ۶۱۸ واحد رسید.

شاخص کل بورس از میانه کانال 174 هزار واحد عبور کرد/ روز خبرهای خوب برای بازار سهام

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 1070 واحدی عدد 30 هزار و 417  واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 6547 واحدی به رقم  186 هزار و 367 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 4479 واحدی به رقم 128 هزار و 797 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 11627 واحدی عدد  347 هزار و 30 واحد را به نمایش گذاشت.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی گل گهر و ملی صنایع مس ایران چهار نمادی بودند که بیشترین تاثیر را روی شاخص‌های بازار سرمایه داشتند. این نمادها به ترتیب ۵۰۵، ۴۷۱، ۳۰۹ و ۲۸۶ واحد تاثیر مثبت روی شاخص‌های بازار داشتند.

در عین حال تنها هفت نماد از کل نمادها سعی کردند جلوی افزایش شاخص‌های بازار را بگیرند که از جمله آن می‌توان به سیمان بهبان، معدنی دماوند، کارتن ایران و سازه پویش نام برد که هر چهار نمادی که بیان شد، کمتر از یک واحد روی شاخص تاثیر گذاشتند.

در گروه محصولات شیمیایی، روند قیمت‌ها به شدت افزایشی بود و بسیاری از نمادهای این گروه با صف خرید همراه بودند و توانستند بیش از سه درصد رشد قیمت داشته باشند. در گروه فلزات اساسی نیز تمام نمادها در قیمت آخرین معامله و قیمت پایانی یکدست سبزپوش شدند و رشد قابل توجهی در قیمت شان داشتند.

در گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای نیز روند قیمت‌ها افزایشی بود و کل گروه یکدست سبز بودند. صف خرید در این گروه نیز مشاهده می‌شد. نفتی‌ها امروز شاهد دست به دست شدن ۲۲۸ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۵۷ میلیارد تومان بودند.

در عین حال در گروه‌ بانک‌ها و موسسات اعتباری نیز رشد قیمت را داشتیم و صف خرید نیز در این گروه دیده می‌شد. همچنین بسیاری از سهم‌های خودرویی نیز امروز شاهد افزایش قیمت بودند.

در گروه استخراج کانه‌های فلزی نیز قیمت‌ها افزایشی و صف‌های فروش حاکم بود. به طور کلی در بازار سراسر سبز امروز قیمت‌ها به شدت افزایشی بود که تنها دلیل ریشه‌ای‌اش به افزایش قیمت ارزهای خارجی از جمله دلار و یورو برمی‌گردد و علت مدیریتی ندارد.

حجم معاملات بورس تهران به رقم ۴.۹ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید و تعداد معاملات رقم ۲۷۳ هزار و ۶۵۳ نوبت را تجربه کرد. آیفکس نیز در حرکتی بی‌سابقه ۶۳ واحد رشد کرد و تراز تاریخی ۲۰۰۰ واحدی را پشت سر گذاشت و به ۲۰۱۲ واحد رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۶۸۹ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم ۱.۱ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها