رشد ۵۷۷۴ واحدی شاخص بورس | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

رشد ۵۷۷۴ واحدی شاخص بورس

 • دوشنبه 23 مهر 1397 15:54
 • شناسه 34229
رشد ۵۷۷۴ واحدی شاخص بورس

 به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایبِنا،  آمار معاملات بورس نشان می دهد که همه شاخص های بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش دسته جمعی مواجه شد.

افزایش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۵۷۷۴ واحد رشد معادل ۳.۳۰ درصد به ۱۸۰ هزار۶۰۱ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۶۸۷ واحد افزایش معادل ۳.۳۰ درصد به ۵۲ هزار ۷۸۲ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۲۶۷ واحد رشد معادل ۰.۹۴ درصد به ۲۸ هزار و ۷۱۷ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۸۸ واحد افزایش، معادل ۰.۹۴ درصد به ۲۰ هزار و ۲۹۳ واحد، شاخص آزاد شناور با ۶۰۷۴ واحد رشد، معادل ۳.۲۵ درصد به ۱۹۳ هزار و ۹۰ واحد، شاخص بازار اول با ۴۶۱۲ واحد افزایش معادل ۳.۵۰ درصد به ۱۳۶ هزار ۳۵۳ واحد و شاخص بازار دوم با ۹۷۸۱ واحد صعود معادل ۲.۹۳ درصد، به ۳۴۳ هزار و ۸۱۹ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « فولاد با ۴۵۰ واحد، فارس با ۳۳۰ واحد، فملی با ۳۰۰ واحد، پارس با ۲۶۷ واحد، کچاد با ۲۲۷ واحد، تاپیکو با ۲۲۶ واحد و کگل با ۲۲۱ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز اکثر شاخص های صنایع تالار شیشه ای با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «زراعت با ۵۵۷ واحد صعود معادل ۷.۴۹ درصد به ۷ هزار و ۹۹۷ واحد، سایر مالی با ۱۲۹ واحد افزایش معادل ۵.۰۱ درصد به ۲ هزار و ۷۲۲ واحد، فنی مهندسی با ۴۷ واحد صعود معادل ۴.۹۹ درصد به یک هزار و ۱۰ واحد، وسایل ارتباطی با ۱۱۴ واحد رشد معادل ۴.۸۱ درصد به ۲ هزار و ۴۹۷ واحد، حمل و نقل با ۲۰۱ واحد افزایش، معادل ۴.۷۰ درصد به ۴ هزار و ۵۰۰ واحد، چند رشته ای صنعتی با ۸۳۰ واحد افزایش معادل ۴.۵۲ درصد به ۱۹ هزار و ۱۹۷ واحد، لاستیک با (۲۲۴۶) واحد ریزش معادل (۷.۸۱) درصد به ۲۶ هزار و ۵۳۳ واحد» رسید.

گردش نمادها

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «تولید خاک نسوز استقلال آباده، بازرگانی آینده‌سازان بهشت پارس، ایتالران، حق تقدم استفاده‌نشده فولاد خراسان، حق تقدم ایران‌دارو، حق تقدم سهام سیمان کردستان، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران اردبیل، ‌تولید و صادرات ریشمک، نفت پارس، دشت مرقاب، فراورده‌های غذایی و قند تربت جام، پتروشیمی اصفهان، سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس خوزستان، لیزینگ رایان سایپا، کشاورزی و دامپروری مگسال،  نیروکلر، نوسازی و ساختمان تهران، ‌ کارخانجات داروپخش، اقتصادی و خودکفایی آزادگان، ‌ محصولات فارس، گروه صنعتی پاکشو، ایران خودرو، گروه تولیدی مهرام، ‌سرمایه‌گذاری توسعه صنایع و معادن فلزات،  گلتاش، پاکسان، ایران ارقام، پرداخت الکترونیک سامان کیش، کنترل خوردگی تکین کو، ‌ایران خودرو، معادن بافق» از سوی ناظر بازار بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «کارخانجات داروپخش، تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا، تجارت الکترونیک پارسیان کیش، صنایع آذرآب، سرمایه گذاری مسکن الوند، تولید خاک نسوز استقلال آباده، لابراتوار داروسازی دکتر عبیدی» متوقف شدند.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «پاکشو، شنفت، رتکو، کبافق، ولساپا، مرقام و زمگسا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «پکرمان، دارو، بنیرو، دپارس، دیران، لسرما و سهگمت» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۲۱۵ هزار و ۸۲۵ نوبت معاملاتی، ۲ میلیارد و ۸۸۴ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۹ هزار و ۴۵۴ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۶۸۸ هزار و ۹۹۲ میلیارد تومان رسید.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • شرکت مسینو

  پیشران

  شرکت مسینو (19)

  دست سازه های مسی مسینو با الهام از هنر و فرهنگ غنی ایرانی با دست هنرمندان با ذوق ایرانی طراحی و تولید میگردند.

 • شرکت مکران ساحل آرامش

  پیشران

  شرکت مکران ساحل آرامش (24)

  شترمرغ بزرگترین پرنده زنده دنیاست و تخم آن نیز از هر پرنده زنده دیگری بزرگتر است. شترمرغ ظاهر منحصربه فردی دارد که آن را از پرندگان دیگر متمایز می‌کند و با گردن و پا‌های بلند خود قادراست با سرعت حدود ۷۰ کیلومتر بر ساعت بدوند که بالاترین سرعت زمینی در میان تمام پرنده‌هاست. چابهار به دلیل شرایط آب و هوایی و قرار داشتن و همجواری با آب‌های دریای عمان یکی از مکان‌های مناسب برای پرورش شتر مرغ است. شرکت مکران ساحل آرامش با پرورش شتر مرغ توانسته است علاوه بر گوشت، تخم و پوست و پر‌های این پرنده را که کاربرد زینتی دارد به بازار عرضه نماید

 • شرکت تفکرفرازان پویا

  پیشران

  شرکت تفکرفرازان پویا (32)

  تولید و بسته بندی انواع غذاهاي آماده و نيمه آماده غير كنسروي صنایع غذایی آرمیتا به عنوان یکی از پیشگامان صنعت تولید غذاهای آماده در کشور, با مساحتی بالغ بر 15 هزار متر مربع با پنج سالن و سه آزمایشگاه مجزا با بیش از 130 نفر پرسنل به صورت مستقیم و صدها نفر به صورت غیر مستقیم در این مجموعه مشغول به فعالیت می باشند

 • شرکت یاس کویر ابرکوه

  پیشران

  شرکت یاس کویر ابرکوه (33)

  تولید انواع فرآورده هاي لبني شرکت ياس کوير ابرکوه در در اواخر سال 1387 در ناحيه صنعتي شهرستان ابرکوه استان يزد تاسيس و راه اندازي شد . این شرکت با ديدگاهي نو در سطح گسترده فعاليت خود را شروع و با افزايش سرمايه ثابت شرايط توليد روزانه 60 تن انواع فرآورده هاي لبني را در برنامه کوتاه مدت خود فراهم نمود.

 • شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار

  پیشران

  شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار (22)

  شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار فعال در زمینه های تولید انواع پلاست، کیسه، چاپ و دوخت و سایز بندی و طراحی در چهارچوب قوانین ومقررات منطقه آزاد چابهار تاسیس شد و در این مدت به پیشرو بودن در تکنولوژی و نوآوری محصولات اقدام کرده و به اهداف شرکت دست یافته است.

آخرین خبرها