تحریم های آمریکا علیه ایران، بورس چین را زمین زد

 • سه شنبه 15 آبان 1397 14:02
 • شناسه 34956
تحریم های آمریکا علیه ایران، بورس چین را زمین زد

نمادهای اصلی بورس چین در پاسخ به تحریم های آمریکا علیه ایران روند نزولی به خود گرفت.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از بیزینس تایمز، به دنبال اجرای دور جدید تحریم های آمریکا علیه ایران، بورس چین به این موضوع واکنش نشان داد و در ۲۴ ساعت گذشته شاخص های اصلی آن روند نزولی به خود گرفتند.Image result for ‫ایران چین‬‎
بر همین اساس، شاخص شانگهای کامپوزیت با ۰.۴۱ درصد کاهش به ۲۶۶۵.۴۳ واحد رسید؛ ضمن اینکه شاخص شنزن کامپونینت هم با ۰.۴۵ درصد روند نزولی به ۷۸۳۱.۸۲ واحد رسید. همچنین شاخص هنگ سنگ بورس هنگ کنگ با ۱.۶۵ درصد افت شاخص به ۲۶۰۵۰.۳۴ واحد رسید.
بر پایه این گزارش، در ماه می دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا خودسرانه از برجام خارج شد و وعده بازگشت تحریم های مجدد علیه ایران را در ماه اوت و نوامبر داد. البته از روز دوشنبه سری جدید تحریم ها علیه صادرات نفت ایران شروع شده است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • توصیه‌های ۵ روزه هواشناسی کشاورزی

  توصیه‌های ۵ روزه هواشناسی کشاورزی

  تأمین سوخت و تنظیم دمای مرغداری‌ها و دامداری‌ها با توجه به کاهش پنج درجه‌ای دما در روز آخر هفته، تسریع در برداشت محصولات مزارع سبزی و کاهش دور آبیاری مزارع پنبه به علت کاهش دما از جمله توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای بازه زمانی امروز تا روز جمعه (۸ تا ۱۱ آبان) است که از سوی اداره هواشناسی کشورارایه شده است.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها