بورس همچنان مثبت ماند

 • سه شنبه 15 آبان 1397 14:51
 • شناسه 34965
بورس همچنان مثبت ماند

امروز نمادهای گروه بانک و موسسات اعتباری در کنار تعدادی از سهم‌های پالایشی و پتروشیمی و فلزی بیشترین تاثیر افزاینده را در نمایانگرهای بورس تهران داشتند.

به گزارش شبکه ایران کالا، چهارمین روز کاری بورس تهران نیز گذشت و بانکی‌ها توانستند تاثیر بسزایی در جابجایی شاخص‌های بازار سهام داشته باشند. همچنین معاملات سهام تعدادی از شرکت‌ها در گروه پتروشیمی و فلزی نیز در نوسانات نمایانگر بازار نقش بسزایی داشت.

تالار بورس

امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی ۹۴۰ واحد رشد کرد و توانست بار دیگر خط حمایت ۱۸۵ هزار واحدی را بشکند. همچنین شاخص کل هم وزن با ۱۹۶ واحد رشد به رقم ۲۸ هزار و ۴۴۶ واحدی رسید.
شاخص آزاد شناور نیز با ۱۱۸۵ واحد افزایش رقم ۱۹۵ هزار و ۹۰ واحدی را تجربه کرد و شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب ۹۳۲ و ۷۱۵ واحد رشد کردند.
گروه مبنا بانک ملت، پالایش نفت تهران، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و بانک صادرات ایران پنج نمادی بودند که بیشترین تاثیر افزاینده را روی شاخص‌های بازار سهام داشتند. هر یک از این نمادها به ترتیب ۱۵۴، ۱۲۰، ۱۰۰، ۹۲ و ۸۳ واحد تاثیر افزاینده روی شاخص کل گذاشتند.
نماد بانک صادرات ایران امروز در حالی حدود ۵ درصد در قیمت پایانی رشد می‌کند که سابقا زیر قیمت اسمی معامله می‌شد و با توقف طولانی مدت نماد روبرو بود. همچنین بانک تجارت نیز که مدت‌ها متوقف بود و کمتر از صد تومان معامله می‌شد، امروز حدود پنج درصد در قیمت پایانی رشد کرده و ارزش هر سهمش به کمی بیشتر از ۱۲۵ تومان رسیده است.
نمادهای بانکی طی امروز و روز گذشته توانستند رشد فزاینده‌ای را تجربه کنند. بیشتر این سهم‌ها بیش از دو درصد رشد قیمت را شاهد بوده‌اند.
در طرف مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی پارس، ‌ صنایع پتروشیمی خلیج فارس و گسترش نفت و گاز پارسیان به ترتیب با ۶۷، ۶۸ و ۴۴ درصد تاثیر کاهنده سعی کردند نقش کاهشی در نوسانات شاخص کل داشته باشند.
امروز در گروه محصولات شیمیایی قیمت عمده سهم‌ها حدود ۱ درصد کاهش یافت. از جمله این سهم‌ها می‌توان به پتروشیمی شازند، ‌پتروشیمی پارس، پتروشیمی زاگرس و پتروشیمی غدیر اشاره کرد.
خودرویی‌ها نیز امروز همگام سهم‌های بانکی بار دیگر شاهد رشد قیمت بودند هر چند که تعدادی از سهم‌های این گروه کمتر از یک درصد با کاهش قیمت مواجه شده‌اند، اما اکثریت نمادها توانستند حدود دو درصد رشد قیمت را تجربه کنند. در این گروه ۳۳۸ میلیون سهم به ارزش بیش از ۴۵ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.
از دیگر گروه‌هایی که امروز با افت قیمت مواجه بودند، می‌توان به مواد و محصولات دارویی اشاره کرد. اکثر سهم‌های این گروه یک تا دو درصد افت قیمت را تجربه کردند. در عین حال فرآورده‌های نفتی شاهد رشد اندکی در قیمت سهم‌هایشان بودند.
ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۸۷۹ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲.۱ میلیارد سهم و اوراق مالی طی ۱۵۶ هزار و ۲۹۸ نوبت داد و ستد شد.
آیفکس نیز امروز ۱۴ واحد رشد کرد و توانست به تراز ۲۰۲۵ واحدی برسد. ارزش معاملات این بازار به رقم ۴۲۲ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات آن رقم ۷۵۹ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • معرفی سه شغل آینده‌دار قنادی،مرغ داری،دندانپزشکی

  وقت کار

  معرفی سه شغل آینده‌دار قنادی،مرغ داری،دندانپزشکی (77)

  در این قسمت مطابق شنبه‌‌ها یحیی محمدی‌نیا (مدرسِ کسب و کار) به سوالاتِ شما در زمینه معرفی سه شغلِ آینده‌دارِ قنادی،مرغ داری،دندانپزشکی پاسخ می‌دهد.

 • تولید نرم افزار

  بارکد

  تولید نرم افزار (29)

  مهمانان حضوری : آقای سید امیر شیرازی منفرد مدیرعامل شرکت داده کاوان پارس و خانم بهناز حاجی بنده مدیر فروش شرکت داده کاوان پارس. مهمان تلفنی : آقای ابوالقاسم شاکری مدیرعامل شرکت دانش بنیان نرم افزاری جادوی فکر. در این برنامه صنعت نرم افزار کشور مورد بحث قرار گرفت.

 • بررسی وضعیت صنعت جوشکاری در کشور

  بارکد

  بررسی وضعیت صنعت جوشکاری در کشور (28)

  مهمانان حضوری : دکتر رضا کلانتریان رئیس هیأت مدیره کانون مهندسین جوش ایران و مهندس محمدرضا سلطان محمدی عضو کمیته استاندارد کانون مهندسین جوش ایران. مهمان تلفنی : مهندس صمد بیرامی مدیرعامل شرکت تولیدی آلیاژ جوش آریا. در این برنامه بررسی کردیم که صنعت جوشکاری کشور چه چالش هایی دارد.

 • تولید انرژی های تجدیدپذیر

  بارکد

  تولید انرژی های تجدیدپذیر (30)

  مهمانان حضوری : آقای بهزاد علی محمدی عضو هیأت مدیره شرکت مدیریت پروژه نیروگاه های سولار و خانم سپیده صنعتگران نماینده هیأت مدیره شرکت مدیریت پروژه نیروگاه های سولار. مهمان تلفنی : آقای کامران دوراندیش مدیر استراتژیک و مشاور مدیرعامل شرکت مدیریت پروژه نیروگاه های سولار. در این برنامه صنعت انرژی های تجدیدپذیر و مشکلات و پتانسیل های ایران در این حوزه مورد بحث قرار گرفت.

 • تولید بتن آماده و قطعات بتنی

  بارکد

  تولید بتن آماده و قطعات بتنی (31)

  مهمانان حضوری : آقایان محرم کریمی دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان بتن آماده و قطعات بتنی و علیرضا رحمتی رئیس کمیته فنی کانون سراسری انجمن های صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان بتن آماده و قطعات بتنی. در این برنامه به بررسی مشکلات صنعت بتن پرداختیم.

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها