بودجه یارانه نقدی سال آینده ۱۴۲هزار میلیارد تومان/ یارانه همان 45500تومان

 • پنجشنبه 15 آذر 1397 11:44
 • شناسه 35771
بودجه یارانه نقدی سال آینده ۱۴۲هزار میلیارد تومان/ یارانه همان 45500تومان

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه لایحه بودجه۹۸ در ۶ جلد صبح امروز به مجلس ارسال شد،گفت: در لایحه پیشنهادی دولت، بودجه یارانه نقدی سال آینده ۱۴۲ هزارمیلیارد تومان درنظر گرفته شده است.

به گزارش شبکه ایران کالا ،محمدباقر نوبخت در مراسم رونمایی از لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور  با بیان اینکه لایحه در ۶ جلد تنظیم شده است، گفت: همراه با لایحه بودجه، سه جلد گزارش عملکرد دولت در خصوص اجرای برنامه ششم توسعه به مجلس تقدیم شده است.
وی افزود: همچنین دو جلد اهداف مبانی اقتصادی و اجتماعی همه دستگاه ها را تحت عنوان سند بنیادین لایحه بودجه ۹۸ به مجلس تقدیم کرده ایم.
معاون رییس جمهور با بیان اینکه بودجه ۹۸، بودجه مبتنی بر عملکرد است، گفت: برای اینکه نمایندگان مطمئن شوند که بودجه مبتنی بر عملکرد است، در یک جلد مبانیِ قیمت تمام شده دستگاه ها را نیز به مجلس ارسال کردیم.
وی ادامه داد: به صورت شفاف یک کتاب در رابطه با طرح های عمرانی که قرار است واگذار شوند، تهیه کرده و به مجلس ارسال کرده ایم تا از رانت جلوگیری شود.
نوبخت با بیان اینکه تمامی دستگاه هایی که از معافیت مالیاتی برخوردار هستند را به مجلس معرفی کردیم، افزود: همچنین گزارشی تهیه کردیم مبنی بر اینکه غیر از یارانه نقدی که پرداخت می کنیم، چه میزان یارانه غیرمستقیم پرداخت می کنیم.

***بودجه ای هدفمند
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: بند یک قانون برنامه و بودجه تکلیف دیگری برای دولت در زمان تقدیم لایحه بودجه تقدیم کرد و باید دولت یک برنامه مشخص از سال ۹۸ را در حوزه اقتصادی،  اجتماعی و ... باشد یعنی برنامه سال ۱۳۹۸ را هم در دو جلد تهیه با عنوان سند بنیادین لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ به مجلس تقدیم شد.
طبق ماده یک قانون محاسبات عمومی، بودجه کل کشور یک برنامه مالی یک ساله است که حاوی پیش بینی منابع، برآورد مصارف برای رسیدن به اهداف و سیاست ها است.
سال ۱۳۹۸ باید اهداف و برنامه مشخص شود تا این بودجه همانند یک برنامه این اهداف را دنبال کند.
نوبخت ادامه داد: از آنجایی که بودجه ریزی سال ۱۳۹۸ در راستای تکلیف قانون برنامه با روش عملیاتی و مبتنی بر عملکرد تهیه شده و برای هر بخش و به میزان فعالیت آن ها مجموعه پول اختصاصی یافته مشخص می شود و بر همین اساس کار هر بخش و سازمان تنظیم شده است.

*** تعیین قیمت تمام شده هر بخش
وی ادامه داد: برای اینکه مجلس اطمینان حاصل کند که بودجه بر اساس قیمت تمام شده و برنامه مشخص تهیه شده یک
جلد کتاب به جزییات فعالیت های متنوع دولت در بخش ها و فصول مختلف را با قیمت تمام شده آن ها مشخص و توضیح داده شده است.
رییس سازمان برنامه و بودجه، گفت: ما در این بخش نیاز داریم قیمت تمام شده هر بخش را مشخص کنیم. از آنجایی که برای سال ۱۳۹۸ موظف هستیم طرح های عمرانی را واگذار و یا با مشارکت بخش غیر دولتی انجام دهیم و برای شفاف سازی کتابی از مجموعه طرح ها و پروژه هایی که در سال ۹۸ واگذار خواهد شد، تهیه و منتشر شد.

***معرفی دستگاه های معاف از مالیات
نوبخت با اشاره به این که امسال تمامی دستگاه های معاف از مالیات معرفی شده اند گفت: گزارشی غیر از یارانه تبصره ۱۴ بودجه و هدفمندی تهیه شد که سال آینده ۱۴۲ هزار میلیارد تومان پیش بینی پرداخت یارانه است که غیر از یارانه غیرمستقیم است.
رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: یارانه غیرمستقیم نیز احصا و اعلام می شود.
وی تاکید کرد: بودجه می تواند از نظر رضایت دستگاه ها رضایت بخش نباشد و دولت منابع مشخصی را می تواند ارایه کند و در سال ۹۸ برنامه زمانبندی از ۱۵ تیرماه داشتیم.
نوبخت افزود: نظارت ها روز به روز درباره بودجه انجام می شود تا به فهم مشترک درباره بودجه برسیم.
وی با اشاره به ۴۳۳ هزارمیلیارد تومان منابع درآمدی دولت بیان داشت: این منابع از مالیات، واگذاری ها، نفت و ... تامین می شود. دولت نفت و گاز را هر سال می فروشد تا منابعی به دست بیاورد و در کنار ان اوراق و سهام شرکت ها نیز انجام می شود.

***خرید اوراق سال های گذشته
نوبخت در ادامه اظهار داشت: این سرمایه ها در سه سرفصل مصرف می  شود و بخشی از مصارف ما هزینه ای است و تملک می کنیم دارایی های سرمایه ای را هم زمان که دارایی های سرمایه ای را مثل نفت می فروشیم مقداری هم تولید می کنیم مثل پل، جاده، عمران و ... و بخشی اوراق که هم در قبال هزینه ها خریداری می شود ۳۲ هزار ملیلیارد تومان معطوف باشد به خرید اوراقی که در سال های گذشته منتشر کردیم و امسال باید بازپرداخت شود.

وی ادامه داد: هر سال بخش قابل توجهی از اوراقی که سال گذشته فروختیم خرید می کنیم و کاملا مسلط هستیم که این اوراق چه زمانی سررسید می شود و مجوزی از سوی سازمان برنامه و بودجه به خزانه داده شد برای ارواقی که خرداری شده حق پرداخت یک ریال وجود ندارد و فقط در حالی باید پرداخت شود که سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده است.
رییس سازمان برنامه و بودجه درادامه اظهار داشت: در حال حاضر این اوارقی که منتشر می کنیم مثل حقوق اصل و سود آن پرداخت می شود. با اطمینان می گویم سازمان برنامه و بودجه با حمایت دولت مسلط بر دخل و خرج اوراق است و به طور کلی بودجه سال آینده ویژگی های منحصر به فردی خواهد داشت.

***ویژگی های لایحه بودجه ۹۸
در ادامه این نشست خبری سید حمید پورمحمدی، معاون سازمان برنامه و بودجه درخصوص ویژگی های لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ توضیح داد و گفت : از ۱۵ تیر ماه اقدامات در زمینه بودجه ۹۸ آغاز و امروز ۱۵ آذر ما ۹۷ به پایان رسید و تحویل مجلس شورای اسلامی شد.
وی با تاکید بر پایبندی به قانون و تهیه بودجه مبتنی بر قانون گفت: بخشنامه بودجه سال ۹۸ به دستگاه ها ابلاغ و به همه اعلام شد تا ضوابط مالی آن ها چگونه باشد و دستورالعمل برای همه دستگاه های اجرایی ارسال شد و به دلیل اینکه امسال بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد است بخشنامه این بودجه به تمامی سازمان ها، شرکت ها و دستگاه های مختلف اعلام و ابلاغ شد.
وی در ادامه تاکید کرد: ما امسال در شرایط خاصی هستیم و تحریم های ظالمانه آمریکا و محدودیت ها بر کشور وجود دارد و همچنین نوسانات بازار پول و ارز نیز در کشور ایجاد شده بود که طبیعتا بودجه ریزی در چنین شرایطی سخت و پیچیده است.

***حمایت از معیشت عمومی و سلامت مردم
پورمحمدی ادامه داد: حمایت از معیشت عمومی و سلامت مردم از مباحث مهم بودجه است تا بخش تولید با رکود مواجه نشود.
جویندگان کار باید شغل داشته باشند و این مسائل در بودجه گنجانده شده است.
معاون سازمان مدیریت تصریح کرد: با فرض تحریم ها، بودجه باید پایداری کشور در مقابل شوک ها را تقویت کند و انصباط بودجه و شفافیت بسیار مهم است و گام بزرگی در این زمینه برداشته شد و امسال زوایای جدیدی از بودجه از قبیل معافیت ها و یارانه ها را مطرح کردیم.
وی افزود: دولت در بازار ارز جهت گیری مشخص می کند و با تصمیم دولت ۱۴ میلیارد دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومان برای تامین کالاهای اساسی تامین می شود.
پورمحمدی در ادامه در باره جزییات حمایتی در بودجه سال ۹۸ گفت : در این بودجه، یارانه نقدی ۴۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان، میزان افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت ۲۰ درصد و استمرار همسان سازی حقوق بازنشستگان به میزان ۲۰۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
همچنین برای مقابله با فقر مطلق ۷ هزار میلیارد تومان، ۳۵ هزار میلیاردتومان برای استمرار اجرای طرح سلامت و در بخش کشاورزی نیز اعتبارات نهاده ها ۲۰ درصد رشد خواهد داشت و در خرید گندم نیز ۸ هزار میلیاردتومان منابع تخصیص می یابد.

***اشتغال مولد
پورمحمدی در ادامه افزود: مولفه دیگر حمایت از تولید و اشتغال و استمرار برنامه اشتغال مولد و سیاست های فعالانه بازار کار است که اولین برنامه استمرار برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار است که از دو ماه گذشته فعالیت آن آغاز شده و هدف این است که برنامه نوسازی و بازسازی واحدهای مسکونی در بافت فرسوده از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در سال ۹۷ به ۳۰۰ هزار واحد مسکونی در سال ۹۸ افزایش یابد.
برنامه دیگر استمرار برنامه تولید و اشتغال بخش کشاورزی، استمرار طرح های حوزه سیاست های فعال بازار کار است همچنین استمرار اشتغال در حوزه گردشگری، صنایع دستی ومیراث فرهنگی و استمرار برنامه اشتغال حمایت از شرکت های داشن بنیان و حمایت از توسعه آن ها و استمرار برنامه حوزه صنعت و معدن در حوزه اشتغال و همچنین جایگزینی ناوگان فرسوده در حوزه حمل و نقل نیز از دیگر برنامه ها است.

***حمایت از صادرات، آموزش و پرورش و مناطق محروم
پورمحمدی تاکید کرد: در مقابل نوسانات تورمی پیمانکاران را حمایت خواهیم کرد و حمایت از صادرات در تبصره ای بودجه ای و سایر هزار میلیاردتومان حمایت خواهند شد.
معاون سازمان مدیریت گفت: دانشگاه ها برای نوسازی دانشگاه ها حمایت مالی می شوند و موضوع دیگر اینکه برای کسانی که در مراحل پایان تحصیل هستند در بخش دکتری حمایت می شوند و در آموزش و پرورش معلمان مورد توجه معیشتی هستند و و برای رتبه بندی آنها ۲ هزار میلیاردتومان در نظر گرفته شد.
همچنین برای آموزش در مناطق محروم اعتبارات رشد یافته و در شاخص های پرورشی نیز ۸ استان مورد حمایت می گیرند و در سال آینده شاهد آماده سازی و تجهیز مناسب مدارس خواهیم بود.
پورمحمدی ادامه داد: آب شرب سالم در بخش اعتبارات رشد ۲۰ درصدی دارد و در خرید تضمینی آب رشد ۱۰۰ درصدی داریم و رشد اعتبارات عمرانی کشور ۵ درصد و در محیط زیست ۳۵ درصد است.
وی تصریح کرد: در بخش گردشگری و حفظ میراث فرهنگی رشد ۱۰۰ درصدی داریم و برای ورزش همگانی نیز رشد ۱۰۰ درصد اعتبارات در نظر گرفته شده و در بخش تولید اخبار نیز رشد ۵۰ درصدی اعتبارات خواهیم داشت.

***ساماندهی بدهی های دولت و اصلاحات نظام بانکی
وی درباره دیگر ویژگی بودجه ۹۸  که ساماندهی بدهی های دولت و اصلاحات نظام بانکی ( افزایش سرمایه و پرداخت بخشی از بدهی ها) است، توضیح داد: بانک مرکزی خیلی در بحث اوراق مالی دولت برای خرید ورود نمی کند و همیشه برای نرخ این اوراق شکایت وجود دارد.
بر این اساس، با ورود بانک مرکزی به این موضوع نرخ ها تعدیل می شود و همچنین اقدامی است از سوی دولت برای بدهی دولت به بانک ها زیرا این اوراق پس از انتشار در اختیار بانک ها قرار داده می شود و بانک ها نیز می توانند این اوراق را واگذار کنند.

پورمحمدی در ادامه، گفت: این اوراق به عنوان سیاست اعتباری لحاظ می شود تا بانک مرکزی اوراق را تزریق و نقدینگی را جمع کند و یا اوراق را جمع و پول را در اقتصاد و جامعه گسترش دهد.

وی ادامه داد: تهاتر بدهی های دولت به فعالان اقتصادی و بانک ها در سال آینده تکرار می شود و کمکی به شرکت ها و بخش خصوصی و پیمانکاران برای وصول پول خود و پرداخت بدهی ها است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها

 • اسرار فروش برای کسب‌ و‌ کارهای کوچک با سرمایه کم

  اسرار فروش برای کسب‌ و‌ کارهای کوچک با سرمایه کم

  تمام کسب و کارها چه بزرگ و چه کوچک، فعالیتش وابسته به میزان فروش است و مشتریان هستند که ضامن بقای آن کسب و کارند اما متاسفانه بارها در موارد بسیار زیاد افراد زیادی را دیده ام که کسب کاری راه انداخته اند، کلی هزینه کرده اند و حتی محصول هم تولید کرده اند اما برای بازاریابی و فروش هیچ برنامه ریزی ایی نداشتند!

 • بهره برداری از پروژه افزایش ظرفیت بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس

  بهره برداری از پروژه افزایش ظرفیت بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس

  با حضور رئیس جمهور پروژه افزایش ظرفیت بنزین و بهبود کیفیت بنزین و نفت گاز پالایشگاه نفت بندرعباس به بهره برداری رسید.

 • افزایش صادرات؛ دلیل گرانی صیفی‌جات

  افزایش صادرات؛ دلیل گرانی صیفی‌جات

  رئیس اتحادیه میوه وسبزی با بیان اینکه دلالان صیفی جات را سرِ زمین از کشاورز خریداری و صادر می‌کنند وهمین دلیل گرانی این محصولات است،گفت:صادرات وقتی باعث نوسان قیمت در داخل شود،باید کنترل شود.

 • پای سرمایه‌گذاران خصوصی به شهرهای جدید باز می‌شود

  پای سرمایه‌گذاران خصوصی به شهرهای جدید باز می‌شود

  مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه دولتها در سراسر جهان توان ایجاد پروژه‌های عمرانی را از دست داده‌اند، گفت: شهر جدید هشتگرد پس از یک دوره افول، مجدداً در مسیر توسعه قرار گرفته و بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

 • قیمت خودرو در بازار شکسته می شود

  قیمت خودرو در بازار شکسته می شود

  خان کرمی گفت: با اجرای شرایط فروش فوری در روزهای آتی، حباب قیمت خودورهای این شرکت در بازار شکسته خواهد شد.

 • رشد ۳۶ درصدی صادرات محصولات نساجی و پوشاک

  رشد ۳۶ درصدی صادرات محصولات نساجی و پوشاک

  معاون امور صنایع وزیر صمت از ابلاغ سند راهبردی پوشاک در آینده نزدیک خبر داد

 • نرخ طلا و سکه در 29بهمن ماه ۹۷

  نرخ طلا و سکه در 29بهمن ماه ۹۷

  امروز در بازار آزاد تهران، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به قیمت ۴ میلیون و 424 هزار و طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون و 280 هزار تومان معامله شد

 • فروش فوری محصولات سایپا و ایران خودرو

  فروش فوری محصولات سایپا و ایران خودرو

  فروش فوری محصولات ایران خودرو و سایپا از فردا آغاز می‌شود

 • رونمایی از دو کتاب در حوزه اقتصاد مقاومتی و انرژی

  رونمایی از دو کتاب در حوزه اقتصاد مقاومتی و انرژی

  پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی که امروز همزمان با سالروز ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در حال برگزاری است، شاهد رونمایی از دو کتاب در زمینه اقتصاد مقاومتی و مسیر انرژی ایران بود.

 • مشکلی در تامین کالا‌های اساسی نیست

  مشکلی در تامین کالا‌های اساسی نیست

  وزیر اقتصاد: از نظر تامین کالا‌های اساسی مشکل نداریم و مشکلات موجود به دلیل اختلال در نظام توزیع رخ داده است

 • مرغ ارزان می شود

  مرغ ارزان می شود

  رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی از کاهش ۵۰۰ تومانی نرخ مرغ زنده درب مرغداری خبر داد.

 • اما و اگرهای غذاهای ارزان قیمت

  اما و اگرهای غذاهای ارزان قیمت

  رئیس اتحادیه دارندگان رستوران استان تهران: رستوران‌هایی که تبلیغ کباب کوبیده ارزان می‌کنند بدون مجوز هستند

 • عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 29 بهمن

  عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 29 بهمن

  روزنامه های اقتصادی امروز به مسائلی چون مسکن سفته بازان در بازار، گرانی خودرو ارتباطی با فرمول وزارت صمت ندارد، تسویه بدهی دولت با نفت، صادرات مرغ ممنوع شد، بانک ها در تکاپوی تامین ارز مسافرتی، هشدار بروز بیکاری گسترده، بازار ارز و سکه در انتظار نتیجه پالرمو و.... پرداختند.

 • لزوم گسترش و نهادینه‌سازی فرهنگ تعاون

  لزوم گسترش و نهادینه‌سازی فرهنگ تعاون

  سازمان مرکزی تعاون روستایی به دنبال گسترش فرهنگ تعاون و نهادینه سازی این هنجار به عنوان یکی از حوزه‌های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی است

 • حضور بانک مرکزی برای جلوگیری از بی‌ثباتی در بازار

  حضور بانک مرکزی برای جلوگیری از بی‌ثباتی در بازار

  رئیس کل بانک مرکزی از حضور بانک مرکزی در بازار و انجام اقدامات لازم در صورت ضرورت خبر داد

 • حباب قیمت در بازار خودرو مقطعی است

  حباب قیمت در بازار خودرو مقطعی است

  رئیس انجمن قطعه سازان با بیان اینکه هیچ دلیل خاصی برای افزایش قیمت خودرو در روز‌های اخیر وجود ندارد، این افزایش را ناشی از حباب دانست

 • با بدترین شرایط اقتصادی، در خانه خودتان پولدار شوید!

  با بدترین شرایط اقتصادی، در خانه خودتان پولدار شوید!

  در دنیایی سیاه زندگی میکنی، محکوم به بدبختی و زندگی با اعمال شاقه و مرگ در تنهایی و فقر هستی! همیشه هستند کسانی که برای شما آن قدر دلیل منطقی و غیر منطقی می آورند تا عبارات بالا را به خوردتان دهند اما ...

 • خودروهای ثبت‌ سفارش جعلی منتظررای مراجع قضائی

  خودروهای ثبت‌ سفارش جعلی منتظررای مراجع قضائی

  نحوه تعیین تکلیف خودروهای دپو شده در گمرک به این دلیل که پرونده این خودروها تحت عنوان کالای قاچاق در مراجع قضایی در حال رسیدگی است، هنوز مشخص نیست.

 • تولید قزل آلا به ۱۱۵ هزارتن می‌رسد

  تولید قزل آلا به ۱۱۵ هزارتن می‌رسد

  مدیر عامل اتحادیه ماهیان سردآبی : با توجه به اتخاذ سیاست سازمان شیلات مبنی بر ممنوعیت دو ماهه واردات تخم چشم زده تولید قزل آلا به ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزارتن خواهد رسید.

 • واردات ۱۳۳ هزار تن گوشت قرمز

  واردات ۱۳۳ هزار تن گوشت قرمز

  مدیرکل دفتر تنظیم بازار وزارت جهاد کشاورزی از واردات ۱۳۳ هزار تن گوشت قرمز از ابتدای امسال تا ۱۲ بهمن خبر داد

 • نرخ رسمی ۴۷ ارز ثابت ماند

  نرخ رسمی ۴۷ ارز ثابت ماند

  بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز یکشنبه نسبت به روز گذشته ثابت اعلام کرد.

 • مقام معظم رهبری سهم صندوق توسعه را ۲۰ درصد اعلام کردند

  مقام معظم رهبری سهم صندوق توسعه را ۲۰ درصد اعلام کردند

  رییس مجلس شورای اسلامی: مقام معظم رهبری به صورت کتبی اعلام کردند که با توجه به شرایط خاص اقتصادی سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت ۲۰ درصد باشد.

 • افزایش حقوق کارکنان، پلکانی یا یکسان؟

  افزایش حقوق کارکنان، پلکانی یا یکسان؟

  در کنار بحث‌هایی که درباره افزایش حقوق کارکنان در سال جاری وجود داشت، اکنون با ورود لایحه به صحن علنی مجلس، نحوه پرداخت یعنی افزایش پلکانی یا یکسان بودن حقوق نیز به چالشی دیگر تبدیل شده است.

 • صادرات مرغ ممنوع می‌شود

  صادرات مرغ ممنوع می‌شود

  صادرات مرغ از اول اسفند ماه ممنوع می شود و این ممنوعیت تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.

 • تحویل ۳۵ هزار خودرو تا پایان سال به مشتریان

  تحویل ۳۵ هزار خودرو تا پایان سال به مشتریان

  مدیر بازاریابی و شبکه فروش ایران خودرو : تا پایان سال ۳۵ هزار خودرو به مشتریان تحویل می‌دهیم تا بخشی از تعهدات معوقه این شرکت را انجام داده باشیم.

 • عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 28بهمن

  عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 28بهمن

  روزنامه های اقتصادی امروز به مسائلی چون ائتلاف سه جانبه برای کاهش نرخ دلار، استارت آپ ها کار دفاتر خدمات مسافری را کساد کرده اند، کاهش قیمت ارز همچنان ادامه دارد، توسعه فاز 11 پارس جنوبی در اغما، یک تیر و دو نشان اروپا در تجارت با ایران ، کنترل قیمت ها با عرضه کالا در بورس و.... پرداختند.

 • اسرار قبولی در مصاحبه استخدامی!

  اسرار قبولی در مصاحبه استخدامی!

  رمز و راز موفقیت در مصاحبه شغلی برای یک استخدام با شرایط مورد نظرتان را گردآوری کرده ایم، برای موفقیت در یک مصاحبه‌ی استخدامی، باید بتوانید با ویژگی‌های شخصیتی خود، کارفرما را متقاعد کنید که بیش از دیگران برای شرکت ارزش ایجاد خواهید کرد.

 • نرخ طلا و سکه در 27 بهمن ماه ۹۷

  نرخ طلا و سکه در 27 بهمن ماه ۹۷

  امروز در بازار آزاد تهران، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به قیمت ۴ میلیون و 302 هزار و طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون و 160 هزار تومان معامله شد.

 • بیانیه مقام معظم رهبری، راهبرد سایپا در صنعت خودرو

  بیانیه مقام معظم رهبری، راهبرد سایپا در صنعت خودرو

  مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا سرفصل اقتصادی بیانیه گام دوم انقلاب را راهبرد این خودروساز در صنعت خودرو و گروه خودروسازی سایپا خواهد بود.

 • رشد ۲۷۰ درصدی ورودی آب به مخازن سدها

  رشد ۲۷۰ درصدی ورودی آب به مخازن سدها

  ورودی آب به مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی 98-97 تا 23 بهمن‌ماه در مجموع 23.79 میلیارد متر مکعب بوده که بیانگر رشد 270 درصدی نسبت به سال آبی گذشته است.