بورس همچنان در سراشیبی کاهش قیمت | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بورس همچنان در سراشیبی کاهش قیمت

  • دوشنبه 26 آذر 1397 15:37
  • شناسه 36016
بورس همچنان در سراشیبی کاهش قیمت

معدنی‌ها و فلزی‌ها که دیروز بر کاهش شاخص‌های بازار سهام دامن زدند، امروز نیز به همین روند ادامه دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  به نقل از ایسنا، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۹۵۸ واحد افت کرد و به رقم ۱۵۹ هزار و ۷۴۹ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با ۱۵۴ واحد کاهش تا رقم ۲۷ هزار و ۱۷۹ واحدی پایین رفت.

شاخص آزاد شناور نیز ۲۲۵۴ واحد پایین رفت و در تراز ۱۷۱ هزار و ۲۰۲ واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب ۱۹۲۴ و ۱۵۲۵ واحد کاهش یافت.

فلزات اساسی، معدنی‌ها و برخی نمادهای بانکی و پتروشیمی امروز بیشترین تاثیر را روی نوسانات شاخص کل داشتند به طوری که فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و گروه مدیریت سرمایه‌ گذاری امید هر یک به ترتیب ۲۹۸، ۱۷۵ و ۱۷۴ واحد تاثیر کاهنده روی شاخص‌های بازار سرمایه داشتند. همچنین معدنی و صنعتی گلگهر، فولاد خوزستان، گروه مپنا و بانک ملت نیز در جهت کاهش نماگرهای بازار حرکت کردند.

اما امروز خودرویی‌ها تاثیرات مثبتی روی شاخص کل بورس داشتند به طوری که دو نماد سایپا و ایران خودرو هر یک به ترتیب ۵۵ و ۴۲ واحد به افزایش شاخص بازار سرمایه کمک کرد. همچنین سرمایه‌ گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین نیز تاثیر ۱۳۱ واحدی روی شاخص کل داشتند.

امروز فلزات اساسی همچون روز گذشته با کاهش قیمت روبه‌رو شدند و سهم‌های تاثیرگذار این گروه بیش از سه درصد در قیمت پایانی و قیمت آخرین معامله افت را تجربه کردند.

معدنی‌ها نیز همراستا با فلزات اساسی با کاهش قیمت سهام مواجه شدند و بسیاری از سهم‌هایشان بیشتر از دو درصد کاهش قیمت را تجربه کردند.

در عین حال بانکی‌ها نیز با کاهش قیمت روبه‌رو شدند. البته این کاهش قیمت به اندازه دو گروه یاد شده نبود و تعدادی از نمادهای این گروه کمتر از یک درصد نوسان را تجربه کردند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۴۶۱ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱.۶ میلیارد سهم و اوراق مالی بود. همچنین تعداد معاملات این بازار رقم ۱۲۷ هزار و ۷۸۷ را تجربه کردد.

آیفکس نیز با ۱۶ واحد کاهش مواجه شد و به رقم ۱۸۰۹ واحد رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران رقم ۴۷۹ میلیارد را تجربه کرد و حجم معاملات به عدد ۹۹۵ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها