شاخص مالی از نماگرهای بورس جلو زد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

شاخص مالی از نماگرهای بورس جلو زد

 • شنبه 08 دی 1397 10:28
 • شناسه 36310
شاخص مالی از نماگرهای بورس جلو زد

تنها نماگر بورسی که توانست از بازدهی بیشتری در هفته اخیر برخوردار شود، شاخص مالی بود که با رشد 10 درصدی طی 5 روز معاملاتی هفته ای که گذشت خود را به محدوده 189 هزار و 543 واحدی رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از خبرگزاری فارس؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی ( TEDPIX) در بورس تهران طی 5 روز معاملاتی هفته اخیر با رشد 2 درصدی نسبت به هفته قبل در محدوده 158 هزار و 444 واحدی قرار گرفت.

شاخص کل بورس تهران در هفته اخیر تنها دو هزار و 361 واحد افزایش یافت در حالی که در هفته منتهی به پایان آذر ماه امسال رشد 156 هزارو 83 واحدی را بر جای گذاشته بود.

به این ترتیب شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با بر جای گذاشتن بازدهی 65 درصدی از ابتدای امسال تا دوره منتهی به پایان 5 دی ماه جاری ، توانسته افزایشی 62 هزارو 154 واحدی را برجای گذارد.

شاخص کل هم وزن نیز طی هفته ای که گذشت با افزایش دو درصدی نسبت به هفته قبل از آن به محدوده 27 هزار و 255 واحد رسید.

این نماگر از ابتدای امسال تا کنون با افزایش 9 هزار و 983 واحدی توانسته بازدهی 58 درصدی را بر جای بگذارد.

شاخص قیمت هم وزن نیز در بورس تهران تغییر چندانی نداشت و با رشد دو درصدی نسبت به هفته پایانی آذر ماه امسال ، در محدوده 19 هزار و 195 واحد بسته شد.

شاخص قیمت از ابتدای امسال تا کنون با بازدهی 49 درصدی توانسته رشد 6 هزارو 340 واحدی را تجربه کند.

شاخص 30 شرکت بزرگ بورسی نیز در هفته اخیر با رشد دو درصدی نسبت به هفته قبل ، خود را به 7 هزارو 756 واحد برساند تا به این ترتیب بازدهی این نماگر از ابتدای امسال تا به امروز با افزایش 3 هزار و 464 واحدی از 81 درصد فراتر برود.

میانگین موزون 50 شرکت فعال بورسی نیز در هفته گذشته تغییر چندانی نداشت و با تفاضل یک درصدی بازدهی نسبت به هفته قبل ، در محدوده 6 هزارو 823 واحد به کار خود پایان داد.

در بازار هفته قبل شاخص بازار اول و بازار دوم نیز به ترتیب با تغییر دو و یک درصدی نسبت به هفته پایانی آذر ماه توانستند، در محدوده 116 هزارو 544 واحدی و 316 هزارو 522 واحدی به کار خود پایان بدهند.

تنها نماگر بورسی که توانست از بازدهی بیشتری در هفته اخیر برخوردار شود شاخص مالی بود که با رشد 10 درصدی طی 5 روز معاملاتی هفته ای که گذشت خود را به محدوده 189 هزار و 543 واحدی برساند.

بازدهی این نماگر از ابتدای امسال تا کنون به 59 درصد بالغ شده است.

و در نهایت شاخص صنعت تنها با بازدهی یک درصدی در هفته ای که گذشت توانست شاهد رشد 941 واحدی به رقم 142 هزار و 147 واحد دست یابد.این شاخص از ابتدای امسال تا به امروز توانسته با افزایش 56 هزارو 65 واحدی به بازدهی 65 درصدی دست یابد.

شاخص قیمت نیز با افزایش دو درصدی نسبت به هفته قبل ، طی هفته اخیر افزایش 686 واحدی را نظاره گر بود تا به این ترتیب در محدوده 46 هزارو 59 واحدی به کار خود پایان داد. بازدهی نماگر قیمت در سال جاری تا کنون به 51 درصد رسیده است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • شرکت مسینو

  پیشران

  شرکت مسینو (19)

  دست سازه های مسی مسینو با الهام از هنر و فرهنگ غنی ایرانی با دست هنرمندان با ذوق ایرانی طراحی و تولید میگردند.

 • شرکت مکران ساحل آرامش

  پیشران

  شرکت مکران ساحل آرامش (24)

  شترمرغ بزرگترین پرنده زنده دنیاست و تخم آن نیز از هر پرنده زنده دیگری بزرگتر است. شترمرغ ظاهر منحصربه فردی دارد که آن را از پرندگان دیگر متمایز می‌کند و با گردن و پا‌های بلند خود قادراست با سرعت حدود ۷۰ کیلومتر بر ساعت بدوند که بالاترین سرعت زمینی در میان تمام پرنده‌هاست. چابهار به دلیل شرایط آب و هوایی و قرار داشتن و همجواری با آب‌های دریای عمان یکی از مکان‌های مناسب برای پرورش شتر مرغ است. شرکت مکران ساحل آرامش با پرورش شتر مرغ توانسته است علاوه بر گوشت، تخم و پوست و پر‌های این پرنده را که کاربرد زینتی دارد به بازار عرضه نماید

 • شرکت تفکرفرازان پویا

  پیشران

  شرکت تفکرفرازان پویا (32)

  تولید و بسته بندی انواع غذاهاي آماده و نيمه آماده غير كنسروي صنایع غذایی آرمیتا به عنوان یکی از پیشگامان صنعت تولید غذاهای آماده در کشور, با مساحتی بالغ بر 15 هزار متر مربع با پنج سالن و سه آزمایشگاه مجزا با بیش از 130 نفر پرسنل به صورت مستقیم و صدها نفر به صورت غیر مستقیم در این مجموعه مشغول به فعالیت می باشند

 • شرکت یاس کویر ابرکوه

  پیشران

  شرکت یاس کویر ابرکوه (33)

  تولید انواع فرآورده هاي لبني شرکت ياس کوير ابرکوه در در اواخر سال 1387 در ناحيه صنعتي شهرستان ابرکوه استان يزد تاسيس و راه اندازي شد . این شرکت با ديدگاهي نو در سطح گسترده فعاليت خود را شروع و با افزايش سرمايه ثابت شرايط توليد روزانه 60 تن انواع فرآورده هاي لبني را در برنامه کوتاه مدت خود فراهم نمود.

 • شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار

  پیشران

  شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار (22)

  شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار فعال در زمینه های تولید انواع پلاست، کیسه، چاپ و دوخت و سایز بندی و طراحی در چهارچوب قوانین ومقررات منطقه آزاد چابهار تاسیس شد و در این مدت به پیشرو بودن در تکنولوژی و نوآوری محصولات اقدام کرده و به اهداف شرکت دست یافته است.

آخرین خبرها