توزیع ایران چک جدید با فاکتور‌های امنیتی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

توزیع ایران چک جدید با فاکتور‌های امنیتی

  • دوشنبه 15 بهمن 1397 15:31
  • شناسه 37324
توزیع ایران چک جدید با فاکتور‌های امنیتی

بانک مرکزی در ایام دهه فجر؛ با بهره گیری از فناوری‌های مغناطیسی؛ اقدام به چاپ ایران چک جدید کرده است، این فناوری همگام با استاندارد‌های روز، برای اولین بار در بخش‌های مختلفی از ایران چک جدید به کار رفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، ایران چک جدید که از امروز پانزدهم بهمن ماه توزیع خواهد شد، با تکنولوژی پیچیده‌ای تولید شده و امکان جعل را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. این فناوری در سال ۲۰۱۳ بر روی اسکناس یورو اعمال و پس از آن تنها کشور‌های معدودی موفق به انتقال دانش فنی، خط تولید و بهره برداری از این ویژگی امنیتی بر روی اسکناس‌های خود شده اند

یکی از ضرایب امنیتی مهم و جدید در این ایران چک که آن را از ایران چک‌های قبلی متمایز می‌کند، نخ امنیتی پنجره‌ای با قابلیت تغییر رنگ است که بر روی ایران چک قرار دارد. رنگ این نخ با تغییر زاویه ایران چک ازطلایی به سبز تغییر می‌کند.

ضمناً در پشت ایران چک نیز عدد ۵۰ به وسیله مرکب نوری مغناطیسی چاپ شده است که در صورت تغییر زاویه ایران چک از طلایی به سبز تغییر رنگ می‌دهد.

همچنین بخش دیگری از پشت ایران چک با مرکب درخشان به صورت نوار عرضی چاپ شده است که با تغییر زاویه، به صورت درخشان نمایان می‌شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها