جذب بیش از ۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در مناطق آزاد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

جذب بیش از ۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در مناطق آزاد

 • چهارشنبه 22 اسفند 1397 11:45
 • شناسه 37912
جذب بیش از ۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در مناطق آزاد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: در بازه زمانی پنج سال، حدود یک میلیارد و ۴۰۰ هزار دلار سرمایه‌گذاری خارجی در مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ،مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد  گفت: یکی از ظرفیت‌های مهمی که توسط قانون‌گذار برای توسعه صادرات، تولید و اشتغالپیش‌بینی شده، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است؛ چرا که با شرایط ویژه و منحصر به فردی که در این مناطق وجود دارد با مدیریت درست می‌توان در راستای سرمایه گذاری برای فعالان اقتصادی مسیر را هموار کرد.

بانک افزود: در بازه زمانی پنج سال در مناطق آزاد حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان و در مناطق ویژه اقتصادی حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی و سرمایه گذاران داخلی محقق شده است، البته حدود یک میلیارد و ۴۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: مجوز‌های جدیدی برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در مناطق آزاد و ویژه صادر شده و در سال ۹۸ قطعا این حجم سرمایه‌گذاری افزایش می‌یابد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد درباره کالا‌های دپو شده اساسی و قطعات خودرو بیان کرد: دپوی کالا‌های اساسی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی آن چنان نیست و حجم پایینی دارد، اما همچنان حدود ۱۰ هزار کانتینر قطعات یدکی خودرو و مواد اولیه خودرویی که از ثبت سفارش هم معاف هستند در این مناطق وجود دارد و این موضوع به وزارت صنعت، معدن و تجارت مربوط است و در حوزه کاری مناطق آزاد نیست.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها