جذب بیش از ۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در مناطق آزاد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

جذب بیش از ۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در مناطق آزاد

  • چهارشنبه 22 اسفند 1397 11:45
  • شناسه 37912
جذب بیش از ۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در مناطق آزاد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: در بازه زمانی پنج سال، حدود یک میلیارد و ۴۰۰ هزار دلار سرمایه‌گذاری خارجی در مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ،مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد  گفت: یکی از ظرفیت‌های مهمی که توسط قانون‌گذار برای توسعه صادرات، تولید و اشتغالپیش‌بینی شده، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است؛ چرا که با شرایط ویژه و منحصر به فردی که در این مناطق وجود دارد با مدیریت درست می‌توان در راستای سرمایه گذاری برای فعالان اقتصادی مسیر را هموار کرد.

بانک افزود: در بازه زمانی پنج سال در مناطق آزاد حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان و در مناطق ویژه اقتصادی حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی و سرمایه گذاران داخلی محقق شده است، البته حدود یک میلیارد و ۴۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: مجوز‌های جدیدی برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در مناطق آزاد و ویژه صادر شده و در سال ۹۸ قطعا این حجم سرمایه‌گذاری افزایش می‌یابد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد درباره کالا‌های دپو شده اساسی و قطعات خودرو بیان کرد: دپوی کالا‌های اساسی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی آن چنان نیست و حجم پایینی دارد، اما همچنان حدود ۱۰ هزار کانتینر قطعات یدکی خودرو و مواد اولیه خودرویی که از ثبت سفارش هم معاف هستند در این مناطق وجود دارد و این موضوع به وزارت صنعت، معدن و تجارت مربوط است و در حوزه کاری مناطق آزاد نیست.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها