روابط بانکی با عراق تسهیل می‌شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

روابط بانکی با عراق تسهیل می‌شود

 • یکشنبه 18 فروردین 1398 13:45
 • شناسه 38052
روابط بانکی با عراق تسهیل می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی: روابط بانکی ایران و عراق برای فعالیت بهتر بازرگانان تسهیل می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ،عبدالناصر همتی در حاشیه دیدار وزیر دارایی عراق با بیان این که حجم مبادلات دو کشور به سرعت در حال افزایش است گفت: با توجه به صادرات گاز و برق به عراق و به همراه صادرات بخش خصوصی هم اکنون وارد مرحله ۱۲ میلیارد دلار صادرات به عراق شده ایم.
همتی با اشاره به مباحث مطرح شده با وزیر دارایی عراق گفت: برخی مشکلات در روابط بانکی برای فعالان اقتصادی وجود دارد که این مسائل با وزیر دارایی مطرح و قرار شد پیگیری شود تا هرچه سریعتر این موانع برطرف شود و فعالان اقتصادی بتوانند در عراق فعالیت گسترده داشته باشد. 
وی افزود: در عراق نیز زمینه خوب برای صادرات به ایران وجود دارد و می‌توانیم توازنی در تجارت خارجی با عراق داشته باشیم.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه به دنبال رفع موانع گسترش مناسبات هستیم گفت: در این زمینه ایده‌هایی از طرف وزیر دارایی عراق مطرح که پیگیری خواهد شد. 
رئیس کل بانک مرکزی افزود: مبادلات ما با عراق بر اساس پول ملی دو کشور است و عمده منابعی که ما دریافت کرده ایم دینار بوده و به تازگی نیز ۱ میلیارد دلار مطالبات ما از دولت عراق به صورت دینار به حساب بانک مرکزی واریز شده است. 
وی گفت: تصمیم گرفته شد در آینده نزدیک سایر مسائل نیز در بغداد دنبال شود.
محمد حسین فواد، وزیر دارایی عراق نیز با اشاره به گفتگو‌های خود با رییس کل بانک مرکزی بر حل مشکلات و موانع موجود بویژه در بخش بانکی تاکید کرد.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها