روابط بانکی با عراق تسهیل می‌شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

روابط بانکی با عراق تسهیل می‌شود

 • یکشنبه 18 فروردین 1398 13:45
 • شناسه 38052
روابط بانکی با عراق تسهیل می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی: روابط بانکی ایران و عراق برای فعالیت بهتر بازرگانان تسهیل می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ،عبدالناصر همتی در حاشیه دیدار وزیر دارایی عراق با بیان این که حجم مبادلات دو کشور به سرعت در حال افزایش است گفت: با توجه به صادرات گاز و برق به عراق و به همراه صادرات بخش خصوصی هم اکنون وارد مرحله ۱۲ میلیارد دلار صادرات به عراق شده ایم.
همتی با اشاره به مباحث مطرح شده با وزیر دارایی عراق گفت: برخی مشکلات در روابط بانکی برای فعالان اقتصادی وجود دارد که این مسائل با وزیر دارایی مطرح و قرار شد پیگیری شود تا هرچه سریعتر این موانع برطرف شود و فعالان اقتصادی بتوانند در عراق فعالیت گسترده داشته باشد. 
وی افزود: در عراق نیز زمینه خوب برای صادرات به ایران وجود دارد و می‌توانیم توازنی در تجارت خارجی با عراق داشته باشیم.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه به دنبال رفع موانع گسترش مناسبات هستیم گفت: در این زمینه ایده‌هایی از طرف وزیر دارایی عراق مطرح که پیگیری خواهد شد. 
رئیس کل بانک مرکزی افزود: مبادلات ما با عراق بر اساس پول ملی دو کشور است و عمده منابعی که ما دریافت کرده ایم دینار بوده و به تازگی نیز ۱ میلیارد دلار مطالبات ما از دولت عراق به صورت دینار به حساب بانک مرکزی واریز شده است. 
وی گفت: تصمیم گرفته شد در آینده نزدیک سایر مسائل نیز در بغداد دنبال شود.
محمد حسین فواد، وزیر دارایی عراق نیز با اشاره به گفتگو‌های خود با رییس کل بانک مرکزی بر حل مشکلات و موانع موجود بویژه در بخش بانکی تاکید کرد.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • آنونس وقت کار

  وقت کار

  آنونس وقت کار (76)

  توضیحاتی درباره برنامه آینده وقت کار در دوشنبه 10 تیر 98

 • ترازآسیب شناسی محصولات تراریخته کشاورزی در بازار

  تراز

  ترازآسیب شناسی محصولات تراریخته کشاورزی در بازار (2)

  در سی و نهمین برنامه تراز در گفتگو با میهمانان به اهداف اصلی تحقیق و توسعه صنعت محصولات تراریخته در ایران و جهان پرداخته شد.امروزه مراکز مهم پژوهشی معتبر در دنیا با هدف رسیدن به اقلام با کیفیت برتر و بازدهی بالاتر و داشتن انتخاب های بیشتر به اصلاح نباتات در قالب آرایش جدید ژنی یا نوارکیبی یا تراریخته می پردازند.

 • دستگاه پانسمان زخم در خلا

  بارکد

  دستگاه پانسمان زخم در خلا (473)

  چگونه میتوان زخم بستر را به سرعت درمان کرد؟

 • بررسی آخرین وضعیت واردات،تولید و توزیع داروهای انسانی در کشور

  تراز

  بررسی آخرین وضعیت واردات،تولید و توزیع داروهای انسانی در کشور (3)

  چهلمین برنامه تراز با موضوع « بررسی آخرین وضعیت واردات،تولید و توزیع داروهای انسانی در کشور» با حضور دکتر امیرحسین معینی زندی، نایب رییس اتحادیه واردکنندگان دارو و دکتر سید حسام الدین شریف نیا ،عضو هیئت رئیسه انجمن داروسازان ایران ؛به بحث و بررسی پیرامون پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی تولید انواع داروهای انسانی در کشور و حجم تولید،واردات و صادرات دارو در سال 97 و 98 و همچنین اخبار مبنی بر رانت های ایجاد شده در واردات مواد اولیه پایه دارویی پرداخته شد.

 • «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر»

  تراز

  «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر» (2)

  سی و هشتمین برنامه تراز با موضوع «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر» با حضور آقایان ﻣﺤﻤﺪرﺿﺎ ﺟﻌﻔﺮﯾﺎن (ﻣﺸﺎور اﻣﻮر ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ اﺗﺎق اﺻﻨﺎف اﯾﺮان) و دﮐﺘﺮﻋﻠﯽ اﻣﯿﺮاﻟﻬﯿﺎری (ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻦ وﺻﺎدرﮐﻨﻨﺪه ﻧﻤﻮﻧﻪ وﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﻨﻨﺪه ﺗﺠﻬﯿﺰات داﻧﺶ ﺑﻨﯿﺎن ارﺗﻮﭘﺪی) به یکی از اصلی ترین مطالبات تولید کنندگان و کار آفرینان یعنی اصلاح نظام ناکارآمد مالیاتی کشور اختصاص داشت.

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها