استمرار تأمین منابع مالی شرکت ملی نفت ایران از طریق بورس انرژی ایران | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

استمرار تأمین منابع مالی شرکت ملی نفت ایران از طریق بورس انرژی ایران

  • دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 15:57
  • شناسه 38489
استمرار تأمین منابع مالی شرکت ملی نفت ایران از طریق بورس انرژی ایران

برای نخستین بار قراردادهای سلف موازی استاندارد نفت کوره سانتی استوک 380 شرکت ملی نفت ایران امروز (دوشنبه 23 اردیبهشت) در بورس انرژی ایران منتشر و عرضه شد.

مدیر عامل بورس انرژی ایران در گفتگو با خبرنگار شبکه ایران کالا، ارزش قراردادهای منتشره را حدود 400 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: تاریخ سررسید قرارداد و تسویه نقدی قرارداد یک سال پس از تاریخ شروع عرضه اولیه و دوره‌ تحویل فیزیکی حداکثر دو ماه پس از سررسید قرارداد است.

سید علی حسینی گفت: این قراردادها منضم به اختیار فروش تبعی و اختیار خرید تبعی به ترتیب با قیمت 118.5% و 119% قیمت عرضه اولیه در سررسید است. همچنین بازارگردان این قرارداد در سقف تعهد روزانه خود ملزم به بازخرید قراردادهای مذکور با نرخ قیمت عرضه اولیه به علاوه سود معادل 17.5 درصد سالانه به صورت روزشمار است.

مدیرعامل بورس انرژی تصریح کرد: بازارگردان و متعهد خرید در عرضه اولیه انتشار قراردادهای مذکور، شرکت تأمین سرمایه بانک ملت است و کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی دارای کد معاملاتی می توانند طی دوره عرضه اولیه و پس از آن در دوره معاملات ثانویه از طریق کارگزاری‎های دارای مجوز فعالیت در بورس انرژی ایران نسبت به خرید این قراردادها اقدام کنند .

حسینی در پایان گفت: از زمان آغاز به کار بورس انرژی ایران تا کنون، بالغ بر 7 هزار و 115 میلیارد تومان، توسط این بازار منابع مالی برای صنایع انرژی ایران تامین شده است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها