اجرای طرح اعطای تسهیلات به اهالی قلم | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اجرای طرح اعطای تسهیلات به اهالی قلم

  • یکشنبه 09 تیر 1398 00:18
  • شناسه 38824
اجرای طرح اعطای تسهیلات به اهالی قلم

طبق تفاهم نامه همکاری که مؤسسه خانه کتاب و بانک صادرات ایران به‌مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امضا کردند که در آن تسهیلاتی برای اهالی قلم یعنی ناشران، نویسندگان، مترجمان و دست اندرکاران حوزه کتاب و هم چنین اعطای تسهیلات به کارکنان مؤسسه خانه کتاب و زیرمجموعه هایش از جمله موارد مهم اشاره شده، بود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، به گفته مسئولان بانک صادرات، بنا شد تسهیلات 100 تا 500 میلیون ریالی در قالب عقد مرابحه در اقساط 36 تا 48 ماهه با شرایط مناسب به ناشران و اهل قلم پرداخت شود. 

طبق سخنانی که نیکنام حسینی پور مدیرعامل خانه کتاب و مسئولان این نهاد فرهنگی داشته اند، بخشی از این تفاهم نامه و تسهیلات درنظر گرفته شده در آن، برای رفع مشکلات مالی ناشران، افزایش امکانات و فضای کتابفروشی ها در نظر گرفته شده است. بنابراین طبق گفته های حسینی پور در شرایط گرانی کاغذ و فشارهای ناشی از آن، ناشران و کتابفروشان از مخاطبان اصلی این تسهیلات هستند. 

بناست این طرح از فردا یکشنبه 9 تیر آغاز شود. با توضیحاتی که مسئولان بانک صادرات اظهار داشتند، اهالی قلم و مخاطبان اصلی تسهیلات مذکور می توانند با مراجعه به خانه کتاب و دریافت معرفی نامه برای دریافت تسهیلات به شعبه بانک صادراتی که برای این کار در نظر گرفته شده، مراجعه کنند. 

شعبه مورد نظر بانک صادرات، ویژه این طرح در نظر گرفته شده و طبق گفته مسئولان بانک صادرات، برای راحتی اهالی قلم، شعبه ای است که نزدیک خانه کتاب باشد. به این ترتیب اهالی قلم می توانند به بانک صادراتِ شعبه چهارراه کالج مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهند. 

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها