مراحل پایانی بررسی لایحه عرضه سهام عدالت در بورس | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

مراحل پایانی بررسی لایحه عرضه سهام عدالت در بورس

  • شنبه 29 تیر 1398 17:04
  • شناسه 38957
مراحل پایانی بررسی لایحه عرضه سهام عدالت در بورس

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: پیش نویس عرضه سهام عدالت به بورس از یک سال و نیم گذشته در مجلس در حال بررسی است که به نظر می‌رسد پیگیری‌های مربوط به آن در حال طی کردن روزهای پایانی خود است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، «عبدالله پوری‌حسینی» امروز (شنبه) با اشاره به آخرین اقدامات صورت گرفته در راستای خرید و فروش سهام عدالت در بازار سرمایه افزود: آخرین اقدامی که از سوی سازمان خصوصی‌سازی برای ورود سهام عدالت به بورس انجام شد مربوط به چهار سال گذشته است، در این زمینه پیش‌نویس لایحه تهیه و بعد از ارائه اصلاحات لازم، تائید آن را از وزارت اقتصاد و دارایی کسب کردیم که در آخر پیش‌نویس مذکور در اختیار هیات وزیران قرار گرفت.

وی ادامه داد: ساز و کار تصویب پیش‌نویس لایحه بر عهده دولت و بعد از آن در اختیار مجلس است، بنابراین نباید اقدام خاصی از جانب ما صورت گیرد.

پوری حسینی با بیان اینکه ما در حال همکاری با دولت و مجلس برای به سرانجام رساندن این پیش نویس هستیم، گفت: این پیش نویس از یک سال و نیم گذشته در مجلس در حال بررسی است که به نظر می رسد بررسی و پیگیری های مربوط به آن در حال طی کردن روزهای پایانی خود است.

رئیس سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: امیدواریم با تصویب پیش‌نویس ارائه شده، اشکالات مربوط به وضع موجود برطرف و دیگر مشمولین از شرایط حاضر اذیت نشوند.

وی با بیان اینکه ما از همان ابتدا به دنبال ایجاد یک واسطه بین شرکت های سرمایه‌پذیر و مشمولین سهام عدالت بودیم، گفت: امکان اعطای سهام به صورت مستقیم از سوی شرکت های سرمایه پذیر به ۴۹ میلیون نفر وجود ندارد و اجرای چنین اقدامی عواقب نامطلوبی را با خود به همراه خواهد داشت.

رئیس سازمان خصوصی سازی با تاکید بر اینکه از سال ۸۴ تا کنون در حال بحث و مذاکره برای تعیین واسطه مابین شرکت های سرمایه پذیر و مشمولین سهام عدالت هستیم، گفت: از نظر ما صندوق قابل معامله در بورس بهترین گزینه برای این اقدام است و غیر از آن باقی گزینه ها از ایراداتی برخوردارند که نمی توانند چندان در این کار موفق باشند.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها