ثبت رکوردهای پی در پی برای شاخص بورس | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ثبت رکوردهای پی در پی برای شاخص بورس

  • دوشنبه 07 بهمن 1398 19:13
  • شناسه 41112
ثبت رکوردهای پی در پی برای شاخص بورس

شاخص بورس با افزایش ۲۳۵۵ واحد در پایان معاملات امروز به ۴۲۰ هزار و ۶۶۸ واحد رسید و رکورد جدیدی به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالاآمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستد‌های امروز با افزایش مواجه شد.

افزایش شاخص‌ها

بر اساس آمار‌های معاملاتی، امروز اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۲۳۵۵ واحد رشد معادل ۰.۵۶ درصد به ۴۲۰ هزار و ۶۶۸ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۶۲۸ واحد افزایش معادل ۰.۵۶ درصد به ۱۱۲ هزار و ۲۶۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۹۰۱ واحد رشد معادل ۰.۶۶ درصد به ۱۳۸ هزار و ۲۳۴ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۶۰۱ واحد افزایش، معادل ۰.۶۶ درصد به ۹۲ هزار و ۲۱۷ واحد، شاخص آزاد شناور با ۲۸۴۹ واحد کاهش، معادل ۰.۵۷ درصد به ۵۰۴ هزار و ۱۶۳ واحد، شاخص بازار اول با ۱۶۴۸ واحد افزایش معادل ۰.۵۵ درصد به ۳۰۰ هزار ۸۲۳ واحد و شاخص بازار دوم با ۵۰۷۵ واحد رشد معادل ۰.۵۸ درصد، به ۸۷۷ هزار و ۵۸۶ واحد رسید.

نماد‌های تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۵ نماد «ومعادن با ۳۰۳ واحد، حکشتی با ۲۲۲ واحد، بسویچ با ۱۹۹ واحد، مبین با ۱۱۷ واحد کگل با ۱۱۶ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

رشد شاخص صنایع

این گزارش می‌افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه‌ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «دستگاه‌های برقی با ۱۸۱۱۹۳ واحد صعود معادل ۶.۷۹ درصد به ۲ هزار و ۸۵۱ واحد، سایر معادن با ۶۱۷۱ واحد افزایش معادل ۵.۱۲ درصد به ۱۲۶ هزار ۸۵۰ واحد، انتشار و چاپ ۶۷۵۵۸ واحد رشد معادل ۴.۸۰ درصد به هزار و ۴۷۳ واحد، حمل و نقل ۴۳۷ واحد افزایش معادل ۳.۶۳ درصد به ۱۲ هزار و ۴۹۰ واحد، زراعت با ۳۹۳۵ واحد رشد، معادل ۳.۶۱ درصد به ۱۱۲ هزار و ۹۰۶ واحد، منسوجات با ۲۱۳ واحد افزایش معادل ۳.۴۰ درصد به ۶ هزار و ۴۸۸ واحد، اطلاعات و ارتباطات با (۱۴) واحد رشد معادل (۳.۵۶) درصد به ۳۹۶ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت‌ها

در عین حال نگاهی به آمار‌های معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نماد‌های «بسویچ، کاما، دلقما، کماسه، قزوین، بکاب و کسرام» بیشترین افزایش قیمت و نماد‌های «خفنر، لخزر، ساروم، شسینا، کپارس، کترام و وسکاب» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلو‌های بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستد‌های امروز بورس، در ۶۶۵ هزار نوبت معاملاتی، ۶ میلیارد و ۷۳۵ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۳۴ هزار و ۸۶۴ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها