نحوه صدور کد معاملاتی بورس تغییر کرد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

نحوه صدور کد معاملاتی بورس تغییر کرد

  • شنبه 10 اسفند 1398 13:30
  • شناسه 41759
نحوه صدور کد معاملاتی بورس تغییر کرد

براساس ابلاغیه جدید ارائه شده از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار به کلیه شرکت‌های کارگزاری، شیوه صدور کد معاملاتی برای مشتریان جدید بازارسرمایه تغییر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا بر اساس این ابلاغیه مشتریان جدیدی که به کارگزاری ها برای دریافت کد جدید مراجعه می کنند یک ماه پس از صدور کد قادر به انجام معامله خواهند شد.

قبولی در آزمون کانون کارگزاران یا سازمان بورس از جمله شرایط صدور کد معاملاتی است؛ همچنین مشتری جدید باید نسبت به نفروختن سیگنال متعهد باشد، در غیر اینصورت کد ارائه شده مسدود خواهد شد.

بر اساس تصمیم‌ های اتخاذ شده از سوی کانون کارگزاران در زمینه افزایش دانش، برای افراد حقیقی که قصد انجام معامله در بورس را دارند، آزمونی به شکل حضوری و مجازی برگزار می‌شود که چنانچه قبول شوند مشخصات مربوط به افراد حداکثر ظرف سه روز به سمات ارسال و پس از طی فرآیندهای مربوطه کدهای معاملاتی از قابلیت معامله برخوردار خواهند شد.

به گزارش ایرنا، خرید و فروش سهام شرکت‌های عرضه اولیه، خرید و فروش تسه و اوراق با درآمد ثابت و هم‌چنین خرید و فروش واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری از قانون نامبرده مستثنی است.

 

 

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها