نظارت، حلقه ی مفقوده کنترل قیمت و مهار تورم | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

نظارت، حلقه ی مفقوده کنترل قیمت و مهار تورم

  • چهارشنبه 06 فروردین 1399 17:28
  • شناسه 42272
نظارت، حلقه ی مفقوده کنترل قیمت و مهار تورم

سیدمحسن طباطبایی در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: مهمترین مولفه کنترل قیمت و مهار تورم حوزه نظارت بانک مرکزی است که باید به عنوان مهم ترین سیاست بانک مرکزی در صدر امور قرار گیرد زیرا در با این عملکرد زمینه برای موفقیت های بعدی بانکی فراهم می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا سیدمحسن طباطبایی استاد دانشگاه و کارشناس مسائل اقتصادی با حضور در استدیوی شبکه ایران کالا و در گفت و گو با تحریریه اقتصاد به آینده بانکداری در سال 99 پرداخت.

این استاد دانشگاه گفت: مهار تورم و کنترل عمومی قیمت ها از بین تمام سیاست ها الویت بیشتری دارد.

وی با بیان اینکه بانک ها نقش محوری و حیاتی در کنترل تورم دارند افزود: بانک ها منابعی که از مردم جمع می کنند عموما در بازارهایی اون منابع را مصرف میکنند که اون بازار ها بازارا های اصلی مورد نیاز مردم است مثل مسکن ،خودرو و .. فلذا عملا مهار قیمت ها می تواند با سایر الویت هایی مهم بانک مرکزی که در سال 99 به عنوان مسائل اصلی و برنامه های محوری خود مطرح کرده عنوان کرد.

طباطبایی افزود: مهار تورم می تواند با سایر الویت هایی که بانک مرکزی به عنوان الویت خود معرفی کرده همراه باشد.

وی تاکید کرد: مهمترین مولفه کنترل قیمت ومهار تورم حوزه نظارتی بانک مرکزی برای بانک ها است . بانک مرکزی باید بانک های موفق را به مردم معرفی کند تا مردم بدانند پول و سرمایه خود را کجا مصرف کنند.

این استاد دانشگاه افزود: بانک ها باید ارتباط بهتری با مردم داشته باشند و گزارش فعالیت های خود را در فواصل زمانی مناسب به مردم بدهند تا هم اعتماد مردم به عملکرد بانک ها جلب شود و هم مردم بدانند کدام پروژه ها فایده داشته و کسب سود کرده.

 

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های این استاد دانشگاه و کارشناس مسائل اقتصادی را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

 

انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها