ورود ۱۰۰ شرکت تولیدی به بورس تا پایان امسال | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ورود ۱۰۰ شرکت تولیدی به بورس تا پایان امسال

  • دوشنبه 12 خرداد 1399 09:30
  • شناسه 43655
ورود ۱۰۰ شرکت تولیدی به بورس تا پایان امسال

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مطابق برنامه‌ریزی انجام شده هر هفته یک شرکت تولیدی در بورس عرضه اولیه یا انتشار اوراق خواهد داشت و هدف‌گذاری برای ورود ۱۰۰ شرکت به بورس تا پایان امسال انجام شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، "سعید زرندی" در جلسه توسعه تأمین مالی بخش تولید از طریق بازار سرمایه با حضور "علی آقامحمدی" رییس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر رهبر معظم انقلاب افزود: در بررسی‌های سال گذشته مشخص شد که مهمترین مشکل بخش صنعت و در کل بخش تولید و تا حدودی بخش تجارت، موضوع نقدینگی است، این در حالی است که کشور با حجم بالایی از نقدینگی مواجه است.

وی با یادآوری اینکه در جهان روش‌های متعددی برای سوق دادن سرمایه به سمت تولید وجود دارد، گفت: سوق دادن سرمایه های خرد به سمت واحدهای تولیدی یکی از این روش ها است که بهترین ابزار آن بازار سرمایه است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت ادامه داد: در ماه های گذشته رشد خوبی را در بورس شاهد بودیم، اما باید عمق بازار سرمایه را به مراتب زیادتر کنیم.

زرندی اضافه کرد: در مجموعه معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، دفتر تأمین منابع مالی را شکل دادیم تا بتوانیم به واحدهای تولیدی برای استفاده از بازار سرمایه کمک کنیم.

وی با تأکید بر اینکه توسعه فرهنگ استفاده از بازار سرمایه را در دستور کار داریم، بیان کرد: ظرفیت‌های خوبی در داخل داریم که اگر به سمت تولید سوق داده شوند شاهد تغییر و تحول مثبتی خواهیم بود و باید به سمت استفاده بهینه از این ظرفیت‌ها برویم.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت گفت: از طرفی نباید بگذاریم رشد حبابی در بورس رخ دهد، بلکه بورس به سمت واقعی شدن حرکت و سهام اصیل رشد کند.

زرندی اضافه کرد: می خواهیم هر هفته یک اتفاق خوب در بورس بیفتد و هر هفته یک شرکت تولیدی در بورس پذیرش شود یا هر هفته اوراق یک شرکت منتشر شود اما به شرط اینکه شرکت‌های تولیدی آماده باشند و هم بورس همراهی لازم را داشته باشد.

وی ادامه داد: بدین منظور سه هزار و ۸۰۰ شرکت را هدفگذاری کرده ایم که ۱۴۸ شرکت در فراخوان و گام نخست اعلام آمادگی کرده اند و اگر بتوانیم ۱۰۰ شرکت را تا پایان سال به صورت عرضه اولیه یا اوراق مشارکت وارد بورس کنیم تحول عظیمی به وجود آورده ایم.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت با تأکید بر اینکه عزم جدی برای رقم زدن شرایط جدید برای اقتصاد ایران وجود دارد، گفت: حوزه تولید می‌تواند پیشتاز عمق بخشیدن به بازار سرمایه باشد و عزم جدی هم در بخش خصوصی و هم مجموعه حاکمیت و دولت برای تحقق این موضوع وجود دارد.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها