شفافیت در معاملات؛ نتیجه ورود املاک به بورس | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

شفافیت در معاملات؛ نتیجه ورود املاک به بورس

  • شنبه 14 تیر 1399 23:08
  • شناسه 44059
شفافیت در معاملات؛ نتیجه ورود املاک به بورس

یک کارشناس بورس در گفت و گو با شبکه ایران کالا مزیت های راه اندازی بورس املاک و مستغلات را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا بورس املاک و مستغلات قرار است بزودی ایجاد شود. این خبر را دژپسند وزیر اقتصاد اعلام کرد و گفت که بسیاری از سازمان‌ها همچون بنیاد مستضعفان، بنیاد شهید، ستاد فرمان امام (ره)، تامین اجتماعی و دانشگاه آزاد اعلام آمادگی کرده‌اند تا املاک خود را در این بورس قرار دهند.

آنچه تحت عنوان بورس مسکن طی ماه‌های گذشته مطرح شده در واقع صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان است و با بورس املاک و مستغلات که قرار است عمدتا به فروش دارایی‌های مازاد شرکت‌های دولتی بپردازد تفاوت دارد.

یک کارشناس بورس با حضور در استودیوی برنامه تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا به بررسی این موضوع پرداخت و اظهار داشت: بورس املاک و مستغلات می تواند ظرفیت جدیدی برای بورس ایجاد کند. ورود املاک و مستغلات به بورس می تواند موجب شفافیت بازار مسکن شود و رونق بورس را بیشتر کند.

عقیلی با اشاره به حضور شرکت های مسکنی، سیمانی، کاشی و سرامیک و فولاد در بورس اوراق بهادار تهران افزود: ورود املاک و مستغلات می تواند موجب بهبود وضعیت سهام های مربوط به صنعت ساختمان شود.

وی افزود: شفاف شدن قیمت ها و حذف واسطه ها یکی از عواملی است که در ترس خرید و فروش را از بین می برد.

این کارشناس بازار سرمایه به تاثیر ورود پول و سرمایه مردم به بخش بورس املاک  اشاره کرد و گفت: ورود سرمایه به این بخش می تواند موتور محرک ساختمان باشد. همانگونه که مطلعید بسیاری از ساختمان های ترکیه به غیر ترک ها فروخته می شود و موجب ارزاوری می شود.

وی با اشاره فعالیت های دیرپای ترکیه در حوزه دیجیتال مارکتینگ گفت: چندی پیش خوشبختانه آقای روحانی دستور داد شرکت های دیجیتال مارکتینگ وارد عرصه اقتصاد شوند تا بتوانند در این حوزه منشاء اقدامات خوب برای کشور باشند.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های آقای عقیلی را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها