همسان‌سازی ۹۰ درصدی حقوق  بازنشستگان و شاغلان از اول مهر  | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

همسان‌سازی ۹۰ درصدی حقوق  بازنشستگان و شاغلان از اول مهر 

  • شنبه 21 تیر 1399 20:00
  • شناسه 44116
همسان‌سازی ۹۰ درصدی حقوق  بازنشستگان و شاغلان از اول مهر 

نوبخت: پاداش پایان خدمت همه بازنشستگان لشکری و کشوری سال 98 تا مهرماه پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با  تأکید بر این‌که این ۹۰ درصد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان هم‌تراز از ابتدا هم در نظر دولت بوده است، اعلام کرد: جداول مربوط به تعیین شاغل مشابه با همکاری بازنشستگان تهیه و به امضا رسیده است.

نوبخت با بیان این‌که ظرف یکی دو ماه آینده این تأمین اعتبار از جابه‌جایی ردیف‌های اعتباری انجام خواهد شد افزود: از اول مهرماه این همسان‌سازی انجام خواهد شد که با توجه بار سنگین مالی همسان سازی، یک اقدام تاریخی در راستای حمایت از حقوق بازنشستگان عزیز صورت گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: تا کنون جلساتی با حضور بیش از ۶۰نفر از نمایندگان بازنشستگان محترم برگزار شده و عمده پیشنهادات این عزیزان مبتنی بر همسان سازی ۹۰درصدی حقوق بازنشستگان  شاغلان هم‌تراز بود، این پیشنهاد مورد تایید دولت بوده و در نهایت همین پیشنهاد پیگیری خواهد شد.

نوبخت با اشاره به صدور مجوز استخدام جدید ۳۰۰۰ نیروی شرکتی و قراردادی در وزارت بهداشت بر اساس درخواست وزیر بهداشت گفت: پیش از این نیز مجوز استخدام ۳۴۰۰ نفر از کادر درمان به وزارت بهداشت داده شده بود و در این مرحله طی مذاکره‌ای که با وزیر بهداشت انجام شد مقرر شد استخدام رسمی از میان کادر درمان حاضر در دوران مقابله با کرونا صورت گیرد.

معاون ریاست جمهوری اظهار داشت: طی هفته گذشته ۱۰۰۰ میلیارد تومان کارانه پرستاران پرداخت شده است، همچنین رایزنی های لازم برای پرداخت قسط دوم ریالی اعتبار یک میلیارد یورویی با بانک مرکزی انجام شده است، به این ترتیب با واریز قسط دوم ریالی از سوی بانک مرکزی به خزانه، اعتبار لازم به حساب وزارت بهداشت واریز خواهد شد. همچنین از اول مهر ماه فوق العاده ویژه کادر درمان پرداخت خواهد شد.

 

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها