چالش‌های سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

چالش‌های سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه

  • یکشنبه 22 تیر 1399 17:57
  • شناسه 44125
چالش‌های سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه

استفاده از سبد سهام برای منتفع شدن ازمنافع بازار سرمایه در بلند‌مدت

دکتر علی صالح‌آبادی رئیس سابق سازمان بورس در گفتگو با شبکه ایران‌کالا گفت: هموطنان اگر آشنایی با بازار بورس ندارند از طریق صندوق های سرمایه‌گذاری اقدام به سرمایه گذاری کنند.

صالح آبادی با اشاره به این‌که برای حضور در بازار سرمایه باید نگاه بلند مدت داشت و به دنبال سود در مدت کوتاه نبود اظهار داشت: در بازار سرمایه برای هر سلیقه‌ای فکر شده و خوشبختانه بازار متنوعی شکل گرفته است.

وی در خصوص خارج شدن بخشی از نقدینگی از بانک‌ها و وضعیت بانکداری در این شرایط گفت: غیر از چند بانک دولتی که سهامشان در بورس عرضه نشده سهام بقیه بانک‌ها در بورس عرضه شده است و رشد بورس می‌تواند بر افزایش دارایی‌های بانک تأثیر مثبت داشته باشد.

مدیر عامل بانک توسعه صادرات ادامه داد: بانک‌ها در بازار سرمایه سبدهای سرمایه گذاری دارند که می‌توانند با عرضه سهام خود که اکنون از ارزش خوبی هم برخوردار شده تجهیز منابع کنند.

صالح آبادی یکی دیگر از مزایای بزرگ شدن بازار سرمایه را تأمین مالی شرکت‌ها برشمرد و تآکید کرد: بسیاری از شرکت‌ها می‌توانند منابع خود را از بازار سرمایه تأمین کنند که این موضوع کمک بزرگی به تولید و کاستن فشار از روی دوش سیستم بانکی را به همراه دارد ضمن این که در نهایت گردش همه منابع مالی در بانک صورت می‌گیرد

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها