بررسی ساختاری بازار سرمایه | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بررسی ساختاری بازار سرمایه

  • سه شنبه 24 تیر 1399 12:05
  • شناسه 44153
بررسی ساختاری بازار سرمایه

باقری کارشناس بازار سرمایه: پنجمین بازار بورسی کشور بورس املاک و مستغلات خواهد بود

کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: در حال حاضر چهار بارزار بورسی در کشر وجود دارد که با توجه به برنامه ریزیهایی که صورت گرفته به زودی پنجمین بازار بورس با عنوان بورس املاک و مستغلات شروع به کار خواهد کرد.

باقری در ادامه به توضیح بورس کالا پرداخت و گفت: یکی از زیرشاخه های بورس کالا بازار فیزیکی است که در آن معامله فیزیکی بسیاری از کالاها در جریان است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کالاهایی که در بورس کالا وجود دارد متقاضی زیادی دارد حضور اشخاص حقیقی در این بازار ممکن نیست و تنها شرکتهای حقوقی می‌توانند در این بازار به داد و ستد بپردازند.

باقری کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: افراد حقیقی می‌توانند در دو رسته بورس کارلا به معامله بپردازند که یکی محصولات کشاورزی هست و دیگری محصولات صادراتی...

باقری اظهار داشت: خرید و فروش حواله در برخی محصولات برای افراد حقیقی بلامانع است.

وی در ادامه گفت: به عنوان مثال افراد می توانند سکه هایی که در منزل با ریسک بالا نگهداری می کنند به بانک تحویل دهند و به جای خود سکه حواله دریافتی را در بازار بورس کالا داد و ستد کنند.

باقری در خصوص بخش دیگری از بورس کالا گفت: هم اکنون در این بازار برخی از افراد به معامله در آینده مشغولند و کالایی مبادله نمی‌شود بلکه تنها خرید و فروش بر اساس تعهدات در آینده صورت می‌گیرد.

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها