بانک سینا وام اشتغال‌زایی می‌دهد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بانک سینا وام اشتغال‌زایی می‌دهد

  • پنجشنبه 09 مرداد 1399 00:28
  • شناسه 44448
بانک سینا وام اشتغال‌زایی می‌دهد

مدیرعامل بانک سینا از پرداخت وام قرض‌الحسنه ۱۵۰ میلیون تومانی اشتغال‌زایی به هر فرد برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه و کسب‌و‌کارهای زیان‌دیده ناشی از شیوع کرونا، در قالب طرح مواسات خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا دنیای اقتصاد نوشت: ایمانی گفت: طرح مواسات بانک سینا در ادامه طرح مهرآفرین به‌منظور حمایت از گروه‌های آسیب‌دیده ناشی از کرونا و در راستای تحقق رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه در جهت رفع مشکلات معیشتی ایجاد شده از کرونا برای اقشار مختلف کشور و لزوم دستگیری و حمایت از گروه‌های آسیب‌دیده اجرایی شده و بر این اساس به واجدان شرایط، وام قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود. وی خاطرنشان کرد: سقف فردی این وام برای اشتغال‌زایی مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان با کارمزد ۲ درصد است که در ادامه طرح مهرآفرین این بانک اجرایی شده است و امیدواریم با تخصیص این منابع، شاهد جبران بخشی از زیان و خسارت کسب‌و‌کارها باشیم.

مدیرعامل بانک سینا خاطرنشان کرد: از محل این طرح امکان پرداخت وام به غیر از مباحث اشتغال‌زایی به بخش‌هایی نظیر تامین نیازهای ضروری و تعمیر مسکن هم فراهم شده است و واجدان شرایط از ۵۰ میلیون ریال تا ۳۰۰ میلیون ریال از این وام می‌توانند استفاده کنند.

ایمانی تصریح کرد: این اقدام در راستای امضای تفاهم‌نامه همکاری بین بانک سینا و بنیاد علوی است که طی آن به متقاضیان معرفی شده از سوی بنیاد علوی به این بانک وام قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود.

بانک سینا از چندی قبل، طرح مهرآفرین را در حمایت از کسب‌و‌کارهای آسیب‌دیده ناشی از شیوع کرونا اجرایی کرده است که طی آن اقشار مختلف کشور در گروه‌های شغلی مختلف شامل تاکسیرانی، تاکسی اینترنتی، رانندگان وانت بار، پیک‌های موتوری، اصناف، ناشران، شاعران، تولید‌کنندگان محصولات فرهنگی، تشکل‌های قرآنی، هیئات، وعاظ، مداحان و ائمه جماعات و مناطق هدف طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی می‌توانند از این وام بهره‌مند می‌شوند.

به گفته مدیرعامل بانک سینا، مجموع وام پرداختی به رسته‌های شغلی یاد شده در طرح مهرآفرین، مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال در کل کشور است که به هر فرد تا سقف ۵۰ میلیون ریال با اقساط حداکثر ۳۶ ماهه و نرخ کارمزد ۲ درصد پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها