آموزش های بورس (اصول فعالیت در بازار سرمایه) | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

 آموزش های بورس (اصول فعالیت در بازار سرمایه)

  • سه شنبه 21 مرداد 1399 17:28
  • شناسه 44678
 آموزش های بورس (اصول فعالیت در بازار سرمایه)

مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: بازارهای سرمایه به دلیل اینکه به بخش های اقتصادی شفافیت می دهند حائز اهمیت هستند.

آقای فلاح افزود: شرکت هایی که وارد بورس می شوند صابون شفافیت به آنها خورده است. صورت های مالی حتما باید به سمع و نظر مردم برسد و مردم مطمئن باشند که در این شرکت ها چه می گذرد،این شرکت ها  مجمع سالانه دارند و سهام داران می توانند صورت های مالی آنها را ببینند.
مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس گفت: وقتی می‌خواهیم اقتصاد شفاف و مبتنی بر تولید داشته باشیم لزوم توجه به بازارهای مالی است. 
چگونگی فعالیت در بازارهای مالی 
مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس: بازارهای مالی دو بخش دارند بخش بازده و بخش ریسک. نباید فکر کرد که بازار همیشه رشد می کند روزهای رشدی و روزهای اصلاح هم دارند در کنار رنگ سبز بازار به رنگ قرمز هم فکر کنیم. تلقی اشتباه نکنیم که در بازار سرمایه الزما سود خواهیم کرد، چنین چیزی کسی قولی نداده است. فردی که وارد بازار می شود ریسک هم پذیرفته است. ما از سرمایه گذاران انتظار داریم که هوشمندانه در بازار ظاهر شوند . بازی هوشمندانه این است که بتوانیم ریسک را مدیریت کنیم. یکی از راه های کم کردن ریسک این است که از طریق ابزارهای غیر مستقیم وارد بازار بشویم. صندوق های سرمایه گذاری این فرصت را در اختیار مردم قرار می دهند که پولشان را در آنجا بگذارند و آنها با این پول سرمایه گذاری می کنند. در شرکت های سبدگردانی این طور است که به نام خودشان خرید و فروش می شود. اگر این شرکت ها شما را متضرر کنند خودشان هم متضرر می شوند پس باید سودساز باشند که مردم به آنها اعتماد بکنند. 
آقای فلاح افزود: مردم باید از دارایی و سرمایه خودشان مراقبت کنند و توصیه می شود که افراد با سرمایه مازاد وارد بازار سرمایه بشوند و بتوانند ریسک را مدیریت و کنترل بکنند.
در بازار سرمایه قطعیت وجود ندارد شرکت هایی هستند که باید خوب کار کنند و سود بسازند تا شما از محل سود آنها منتفع شوید. 
مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس گفت: ما با وضعیت ثابتی طرف نیستیم در شرایط رشد هم ممکن است عده ای ضرر بکنند.  
وی در توزیع شاخص ها گفت: در بورس دو شاخص داریم یکی شاخص کل که نمایه کل بازار است ، شرکت هایی که وزن بیشتری دارند اثر بیشتری بر این شاخص بورس می گذارند .دیگری شاخص هم وزن است که اثر گذاری همه شاخص ها در آن یکی است و اگر بخواهیم مقایسه بکنیم باید به شاخص هم وزن مراجعه بکنیم.
آقای فلاح در آخر به صبوری کردن در بورس تاکید کرد و گفت: در بورس امروز و دیروز شاهد هیجانات در بورس بودیم، اینکه چه صندوق تشکیل بشود یا نشود روی سودآوری شرکت ها تاثیر ندارد. از رفتار هیجانی در بورس باید پرهیز کرد  نباید مرتب خرید و روش کرد که هزینه معاملاتی داشته باشید. صبوری کنید و  به سودآوری شرکت ها توجه کنید.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها