سرمایه گذاران و بازار بورس اوراق بهادار پیش نیازهای علمی در بورس | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

سرمایه گذاران و بازار بورس اوراق بهادار پیش نیازهای علمی در بورس

  • چهارشنبه 22 مرداد 1399 19:48
  • شناسه 44712
سرمایه گذاران و بازار بورس اوراق بهادار پیش نیازهای علمی در بورس

آقای علیرضا عاشوری کارشناس بازاریابی در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت:  بازارها در اقتصاد شامل سه دسته کالا و خدمات، کار و بازار مالی هستند.

وی ادامه داد: بازار مالی بازاری است که سرمایه مورد داد و ستد قرار گرفته تعیین نرخ بهره ای هست. بازار مالی به دو بخش پول و سرمایه تقسیم می شود.
عاشوری اظهار داشت: در بازار پول ابزارهای اعتباری که سررسید کمتر از یک سال دارند مبادله و داد و ستد می شوند. در بازار سرمایه منابع مالی بلند مدت تامین می گردد. 
این تحلیل گر افزود: در بازار بورس حق تقدم و تاخر وجود دارد. برای فهم حق تقدم دو بحث بازار اولیه و ثانویه وجود دارد.
وی گفت: در بازار اولیه اوراق بهاداری که برای اولین بار در بورس عرضه می شوند به انتشار می رسند و بازار ثانویه در آن اوراقی که قبلا منتشر شده اند دست به دست می شوند و منابع مالی به ناشر اوراق نمی رسند.
این تحلیل گر اظهار کرد: بازار ثانویه بورس اوراق بهادار و خارج از بورس را شامل می شود. بازار اوراق بهادار نظم درونی دارد ولی بازار خارج از بورس، سهام و اوراق بهادار منتشر شده از سوی سازمانهایی که اجازه ورود به بورس نیافته اند در oTC وارد می شوند.
 عاشوری در خصوص ورود افراد بی اطلاع به عرصه بورس هشدار داد و گفت: ورود بدون دانش فنی خطرآفرین است و باید با احتیاط وارد این عرصه شد.
وی سپس به فواید بورس اوراق بهادار پرداخت و توضیح داد: در کنار معایب ورود به این عرصه مزایای فراوانی نیز دارد که از جمله آن می توان به جمع آوری سرمایه های خردی که در اختیار مردم است اشاره کرد. بورس امکان به کارگیری پس اندازهای راکد مردم را  فراهم می کند. 
عاشوری سپس به ریسک های بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: ریسک بخشی از بازی بازار سرمایه است. با فهم تحلیل سرمایه داری، مدیر مالی، مدیر سرمایه داری و بازاریابی می توان یک مدیر واقعی در عرصه بورس بود.
عاشوری در پایان سخنانش به ارائه پیشنهاد پرداخت و توضیح داد: افرادی که وارد این بازار می شوند از افراد متخصص مشورت بگیرند تا در این بازار زیان نبینند و بتوانند سرمایه خود را افزایش دهند.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها