جدیدترین خبرهای بورس | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

جدیدترین خبرهای بورس

  • چهارشنبه 22 مرداد 1399 20:23
  • شناسه 44713
جدیدترین خبرهای بورس

علیرضا احمدی کارشناس بورس در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: مزیت  صندوق دارا یکم ارائه با تخفیف و رشد سهم ارائه شده بود،  ولی مشکل آن عدم وجود بازار گردان بود. 

وی در خصوص صندوق دارا دوم توضیح داد: متصدی دارا دوم وزارت نفت بود. اختلاف بین وزارت نفت و وزارت اقتصاد عرضه آن با مشکلاتی ارائه شد. ترکیب موجود در عرضه سهام دارای دوم تغییر کرد و این مشکلات موجب نوسانات در بازار شد.
احمدی اظهار داشت: تخلفاتی در بورس وجود دارد و نهادهایی مسئول رسیدگی هستند. در کشور ما بخشی از وظایف نظارتی بر عهده سازمان بورس و بخشی بر عهده بورس ها است. 
این تحلیلگر سپس به نحوه تشخیص تخلفات بازار بورس اشاره کرد و افزود: تشخیص بخشی از تخلفات به کمک تجربه نیروهای فعال در بخش نظارتی بورس صورت می گیرد. این تصور که نظارت تام توسط افراد صورت میگیرد اشتباه است.
وی ادامه داد: نرم افزارهایی وجود دارد که امکان رصد تخلفات را فراهم می سازد. در ایران ترکیبی از سازمان بورس و بورس تهران و فرابورس وظایف نظارتی را انجام می دهد. این سازمانها در معاملات دیروز به این جمع بندی رسیده اند که تخلفی صورت نگرفته است. 
احمدی در خصوص تاخیر در ارائه صندوق دارا دوم گفت: علت این تاخیر وزارت نفت بوده و بورس  توان دخل و تصرف و اعمال نظر در امور وزارت خانه را ندارد.
این تحلیل گر اظهار کرد: در بازارهای  در حال توسعه نهاد ناظر یا بورس مربوطه یا ترکیبی از این دو است؛ اما در بازارهای توسعه یافته نظیر تورنتو یا نیویورک بخشی از خدمات را برون سپاری می کنند.
 احمدی در پایان در خصوص آینده بازار بورس گفت: امروز با توجه به خبر برگشت دارای دوم بازار ثبات نسبی یافت. امروز بازار بورس در وضعیت تعادلی است. در هفته آینده هم این وضعیت ادامه خواهد یافت. هر چند بدبینی اندکی در خصوص سهام‌های پتروشیمی ایجاد شده است.


 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها