شاخص بورس 119 پله بالا رفت | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

شاخص بورس 119 پله بالا رفت

  • سه شنبه 22 اسفند 1396 16:41
  • شناسه 15819
شاخص بورس 119 پله بالا رفت

 شاخص بورس امروز (سه شنبه) با 119 پله رشد، در جایگاه 96 هزار و 314 واحدی قرار گرفت.

شاخص بورس 119 پله بالا رفت

 شاخص بورس امروز (سه شنبه) با 119 پله رشد، در جایگاه 96 هزار و 314 واحدی قرار گرفت.

به گزارش شبکه ایران کالا و به نقل از ایرنا، اگرچه دماسنج بازار سرمایه امروز 119 واحد بالا رفت اما با نگاهی به وضعیت معاملات، مشخص می شود همچنان با بازاری کم حجم و راکد روبروییم.
در معاملات امروز بورس 851 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش 2 هزار و 69 میلیارد ریال در 58 هزار و 366 نوبت خرید و فروش شد.
بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، 38 واحد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، 10 واحد رشد کرد.
شاخص قیمت (هم وزن) که بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است، هفت واحد و شاخص آزاد شناور که بیانگر آن بخشی از سهام شرکت هاست که قابل معامله در بورس باشد، 179 واحد افزایش یافت.
شاخص بازار اول که به شرکت هایی اختصاص دارد که از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور شرایط بهتری دارند، 167 واحد بالا رفت اما شاخص بازار دوم بورس 175 واحد کاهش یافت.
گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین بورس شد؛ در این گروه 178 میلیون سهم به ارزش 241 میلیارد ریال داد و ستد شد.
گروه فلزات اساسی نیز به ارزش 178 میلیارد ریال و رایانه به ارزش 94 میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.
در رده چهارم، گروه شیمیایی با معاملاتی به ارزش 78 میلیارد ریال جای گرفت.
گروه کانی های فلزی نیز با معاملاتی به ارزش 72 میلیارد ریال رده پنجم را از آن خود کرد.
نمادهای فولاد (فولاد مبارکه)، خودرو (ایران خودرو)، کگل (صنعتی و معدنی گل گهر)، اخابر (مخابرات)، شاراک (پتروشیمی اراک) و شتران (پالایش نفت تهران) در معاملات امروز با بالاترین تاثیر مثبت، شاخص را تقویت کردند. اما همراه (ارتباطات سیار) و شبریز (پالایش نفت تبریز) با تاثیر منفی مانع رشد بیشتر شاخص شدند.

** افزایش ارزش معاملات فرابورس به بیش از 12 هزار و 800 میلیارد ریال
معاملات فرابورس ایران در بیست و دومین روز اسفندماه با دادوستد بیش از 193 میلیون ورقه به ارزش حدود 12 هزار و 865 میلیارد ریال پایان یافت.
بخش زیادی از ارزش معاملات به فروش اوراق اجاره به منظور تامین مالی شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی اختصاص داشت.
معاملات بازار سهام فرابورس به 174 میلیون سهم به ارزش 401 میلیارد ریال رسید که از این میزان نماد ذوب آهن با نقل و انتقال 31 میلیون سهم به ارزش 25 میلیارد ریال و نماد گروه صنایع کاغذ پارس با مبادله 12 میلیون سهم به ارزش 46 میلیارد ریال به ترتیب بالاترین میزان حجم و ارزش معاملات را در مجموع این بازارها تجربه کردند.
شاخص کل فرابورس نیز امروز با افت چهار واحدی در ارتقاع یک هزار و 78 واحدی ایستاد. 
نمادهای میدکو (هلدینگ معدنی خاورمیانه)، ارفع (آهن و فولاد ارفع)، دماوند (تولید برق دماوند) و ذوب (ذوب آهن اصفهان) در حالی بالاترین تاثیر منفی را بر آیفکس گذاشتند که نمادهای هرمز (فولاد هرمزگان جنوب) و زاگرس (پتروشیمی زاگرس) با تاثیر مثبت بر این نماگر مانع از افت بیشتر آن شدند.
بازار اوراق با درآمد ثابت نیز معاملات امروز را با خرید و فروش نزدیک به 13 میلیون ورقه به ارزش بیش از 12 هزار و 345 میلیارد ریال خاتمه داد. 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها