بازار سرمایه فرازها و فرودها | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بازار سرمایه فرازها و فرودها

  • چهارشنبه 26 شهریور 1399 10:54
  • شناسه 45612
بازار سرمایه فرازها و فرودها

تحلیل بازار سرمایه در هفته ای که گذشت از زبان آقای پور محمود کارشناس بورس

آقای پور محمود کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: بعد از نوسانات منفی که در هفته های گذشته بودیم شاهد متعادل شدن بازار را بودیم و سهامداران بعد از مدتها انتظار و استرس سود اندکی را تجربه کردند.

وی با بیان اینکه از همه هموطنان خواهش می کنم برای خرید سهام عجلیه نکنند و هیجانی رفتار نکنند تصریح کرد: شاخص کل تنها یک نماد است و چیزی که نشان دهنده راه بورس است ورود یا خروج پول حقیقی از بازار بوده است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: خوشبختانه در چند روز گذشته بازار به سمت متعادل شدن پیش رفت. قطعا ورود بانک ها به عنوان سرمایه گذار خوب است اما نه این که به صورت دستوری باشد چون در صورتی که دستوری وارد شوند در اولین فرصت خروج خواهند کرد.

پور محمود ادامه داد: از طرفی باید سازو کاری ایجاد شود که بانک ها نتوانند در این بازار سوداگری کنند.

وی در خصوص ورود پول از صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه نیز گفت: تزریق پول صندوق توسعه ملی باید به صورت صندوق باشد و ورود پول به صورت مستقیم نباید صورت بگیرد.

پور محمود با اشاره به اینکه راحت ترین راهی که میتوانید ارزش یک سهم را تشخیص دهند مطالعه گزارشهای ماهانه و سالانه یک شرکت روی سامانه کدال است اظهار داشت: هم اکنون اکثر سهام خوب پایین تر از قیمت واقعی در حال معامله است و خریداران می توانند از اطلاعات کارشناسان برای خرید سهام استفاده کنند.

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها