بازار سرمایه؛ سرمایه گذاری مستقیم یا غیر مستقیم | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بازار سرمایه؛ سرمایه گذاری مستقیم یا غیر مستقیم

  • یکشنبه 30 شهریور 1399 23:19
  • شناسه 45734
بازار سرمایه؛ سرمایه گذاری مستقیم یا غیر مستقیم

تشریح انواع روشهای سرمایه گذاری در بازار سرمایه در گفتگو با وکیلی کارشناس بورس

وکیلی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: در فضای فعلی برای عزیزانی که دوست دارند وارد بازار سرمایه شوند دو روش وجود دارد که یکی مستقیم و دیگری غیر مستقیم است.

آقای وکیلی با اشاره به اینکه اشتباهی که در ذهن اکثر افراد شکل می گیرد این است که فکر می کنند روش غیر مستقیم بازدهی کمتری نسبت به روش مستقیم دارد تأکید کرد: افرادی که دانش کافی ندارند و یا دانش کافی دارند ولی زمان و قدرت ریسک کمی دارند حتما از روش سرمایه گذاری غیر مستقیم برای ورود به بازار سرمایه استفاده کنند.

وکیلی ادامه داد: روش غیر مستقیم استفاده از شرکت های سبد گردان و صندوق های سرمایه گذاری است که در صندوق های سرمایه گذاری امکان سرمایه گذاری به هر مقدار که بخواهیم وجود دارد.

وی افزود: صندوق های سرمایه گذاری با در آمد ثابت سود مشخص شده و تضمین شده دارند ولی به دلیل نبود ریسک در این صندوق ها سود زیادی به سرمایه گذار تعلق نمیگیرد و تنها کمی بیشتر از سود بانکی برای افراد عایدی دارد.

وکیلی با بیان اینکه صندوق های سرمایه گذاری در سهام نوع دیگری از صندوق های سرمایه گذاری است که با جمع آوری سرمایه های خرد در بازار سرمایه گذاری می کنند و به صورت حرفه ای در بازار سرمایه فعالیت دارند گفت: این صندوق ها نقد شوندگی بالایی دارند و تضمین های خوبی نیز به مشتریان خود ارائه می دهند. هموطنان برای انتخاب این صندوق ها به سایت فیپ ایران مراجعه کنند و صندوق های سرمایه گذاری را مشاهده و با آن ها آشنا شوند.

 

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها