بررسی بازار سرمایه در ابتدای هفته جاری | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بررسی بازار سرمایه در ابتدای هفته جاری

  • شنبه 05 مهر 1399 13:18
  • شناسه 45870
بررسی بازار سرمایه در ابتدای هفته جاری

پور محمود کارشناس بازار سرمایه معتقد است قیمت سهام در بازار سرمایه جذاب است و تنها مشکل این بازار عدم اعتماد معامله گران است

پورمحمود کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: با توجه به جذابیت نرخ بسیاری از سهم ها چالش بازار هیجانات و رفتار برخی از سهامداران برای خروج از بازار است از طرفی حمایتی که قرار بود از سمت حقوقی ها صورت بگیرد هنوز به طور کامل و به شکلی که قابل قبول باشد صورت نگرفته است.

وی افزود: اعتماد باید به بازار برگردد و اصلاح بازار نهایت تا یک هفته دیگر خواهد بود و روند کلی بازار رو به بالا خواهد بود اما اگر سهامداران به دنبال رشد شارپی سهام هستند فعلا چنین اتفاقی انتظار نمی رود.

آقای پورمحمود ادامه داد: با توجه به نوساناتی که در بازار وجود دارد فروش سهام خریداری شده در روز خرید ممنوع شده و این در کوتاه مدت می تواند به صورت مسکن عمل کند ولی در طولانی مدت راه حل خوبی نیست.

پورمحمود افزود: برخورد با اردرهای فروش با تعداد کم و به صورت تقلبی کار بسیار خوبی است و موجب کنترل وضعیت بازار و جلوگیری از ایجاد ترس در دل سهامداران خرد خواهد بود. معاملات الگوریتمی روش بسیار خوبی است ولی زمانی این موضوع خوب است که برای همه افراد امکان استفاده فراهم شود.

وی تشریح کرد: محدودیت فروش زیر پانصد هزار تومان برای سهام عرضه اولیه نیست و برای سهامی که کل تعدادش زیر این مبلغ است هم نیست از طرفی برای یک سهم و یک بار در روز امکان فروش زیر این مبلغ نیز فراهم است و تنها در صورتی که چند اردر فروش زیر پانصد هزار تومان گذاشته شود ناظر کد معاملاتی را مسدود خواهد کرد.

پور محمود در پایان با اشاره به اینکه ارزش سهام با توجه به قیمت ارز و نوسانات آن به هیچ عنوان قیمت های کنونی نیست گفت: کسانی که به نیت سرمایه گذاری سهام خریدند قطعا در زمان مناسب سود خواهند کرد.

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها