۴۶ درصد منابع بانک‌های کشور، مربوط به شعب تهران است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

۴۶ درصد منابع بانک‌های کشور، مربوط به شعب تهران است

  • یکشنبه 06 مهر 1399 16:47
  • شناسه 45911
۴۶ درصد منابع بانک‌های کشور، مربوط به شعب تهران است

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه دولتی در واکنش به اظهارات وزیر تعاون از پرداخت ۴۸ درصد منابع تسهیلاتی کشور در شعب تهران خبر داد و گفت: ۴۶ درصد منابع بانک‌ها نیز مربوط به شعب تهران است.

آقای علیرضا قیطاسی، درباره اظهارات روز گذشته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره پرداخت ۵۲ درصد از وام‌های بانکی در تهران، افزود: ۴۶ درصد از منابع بانک‌های دولتی و نیمه دولتی در کل کشور، مربوط به تهران می‌باشد. تسهیلات پرداختی نیز حدود ۴۸ درصد در شعب تهران پرداخت شده است.
وی اضافه کرد:، اما پرداخت این تسهیلات در تهران به این معنی نیست که این منابع فقط به کارخانجات و واحد‌های تولیدی در تهران پرداخت شده، زیرا دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت‌ها و کارخانجات بزرگ در تهران است و واحد‌های تولیدی و کارخانه‌های آن‌ها در شهرستان‌ها است.
دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه دولتی در ادامه گفت: در نتیجه پروژ‌های بزرگ از طریق شعب تهران پرداخت می‌شود و این ۴۸ درصدی تسهیلاتی که از طریق شعب تهران پرداخت شده، مربوط به همه کشور است. بررسی نسبت تسهیلات به منابع استان‌ها حاکی از این است که نسبت تسهیلات به منابع آن‌ها بیش از استاندارد است. پس توازن بین منابع و مصارف بانک‌ها برقرار است.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها