کارمزد‌های بانکی چقدر افزایش می‌یابد؟ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

کارمزد‌های بانکی چقدر افزایش می‌یابد؟

  • شنبه 10 آبان 1399 11:24
  • شناسه 46775
کارمزد‌های بانکی چقدر افزایش می‌یابد؟

طبق بخشنامه بانک مرکزی از ابتدای آذرماه شاهد رشد قیمت کارمزد‌های بانکی خواهیم بود.

با توجه به درخواست بانک‌ها مبنی بر افزایش کارمزد‌های بانکی بالاخره بانک مرکزی با این درخواست موافقت کرد و از اوایل آذرماه شاهد رشد قیمت کارمزد‌های بانکی خواهیم بود.

براساس بخشنامه بانک مرکزی کارمزد عملیات کارت به کارت که یکی از پرکابردترین خدمات بانکی محسوب می‌شود به ازای هر یک میلیون تومان از ۵۰۰ تومان به ۶۰۰ تومان افزایش می یابد و با افزایش هر یک میلیون تومان در فرایند کارت به کارت ۲۴۰ تومان به این مبلغ اضافه می‌شود.

به اینکه کارمزد خدمات بانکی هزینه‌های اسمی به منظور تنظیم و نگهداری حساب‌های مختلف و خدمات معاملات جزئی برای مشتریان خرده فروشی و تجاری است و براساس میزان هزینه تمام شده خدمت بانکی محاسبه می‌شوند.

باتوجه به بخشنامه جدید بانک مرکزی اعلام مانده کارت از طریق خودپرداز‌ها به قیمت ۱۲۰ تومان و در صورت اعلام حساب ۱۰ گردش آخر به ۲۴۰ تومان تغییر یافته است؛ پیش از این اعلام مانده کارت از طریق خودپرداز‌ها ۱۰۰ تومان بود.

در این بین صدور انواع کارت‌های مغناطیسی نیز به رقم ۲ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است.

صدور دسته چک نیز به ازای هر برگ معادل ۲۰۰ تومان کارمزد در بر خواهد داشت که به اضافه هزینه تمبر محاسبه می‌شود و از آذرماه اجرایی خواهد شد.

لازم به ذکر است که کارمزد صدور دسته چک پیش از این ۱۲۰ تومان بوده است.

ارائه هر صفحه صورت حساب سال جاری ۶۰۰ و برای سال‌های گذشته به ترتیب ۶۰۰ و ۷۲۰ تومان هزینه دارد که این ارقام پیش از این، ۵۰۰ و ۶۰۰ تومان بوده‌اند.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها