در آبان ماه ۵۳۲ هزار فقره چک رمزدار وصول شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

در آبان ماه ۵۳۲ هزار فقره چک رمزدار وصول شد

 • سه شنبه 30 دی 1399 13:43
 • شناسه 49451
در آبان ماه ۵۳۲ هزار فقره چک رمزدار وصول شد

براساس آمار بانک مرکزی ۵۳۲ هزار فقره چک رمزدار در آبان ماه ۹۹ در کشور وصول شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، براساس آمار بانک مرکزی، بالغ بر ۵۳۲ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی حدود ۱۱۴۶ هزار میلیارد ریال در آبان ماه ۱۳۹۹ در کل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلـغ به ترتیب ۱۶.۴ درصد و ۱۶.۵ درصد کاهش داشته است. در ماه مورد بررسی در استان تهران حدود ۱۵۸ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی حدود ۶۷۱ هزار میلیارد ریال وصول شد.

در ماه مذکور ۴۷ درصد از تعداد چک‌های رمزدار وصولی در سه استان تهران (۲۹.۶ درصد)، اصفهان و خراسان رضوی (هرکدام ۸.۷ درصد) وصول شده است که بیش‌ترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین ۶۹.۲ درصـد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهـران (۵۸.۵ درصد)، اصفهان (۵.۷ درصد) و خراسان رضوی (۵ درصد) وصول شده است

چک‌های وصولی بر حسب عادی و رمزدار
بیش از ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار فقره چک در آبان ماه ۱۳۹۹ در کل کشور وصول شد که از این تعـداد بالغ بر ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار فقره عادی و بیش از ‌۵۰۰ هزار فقره رمزدار بوده است. بر این اساس درکل کشور ۹۳.۲ درصد از کل تعداد چک‌های وصولی، عادی و ۶.۸ درصد رمزدار بوده است.

در ماه مورد بررسی در کل کشور بالغ بر ۲۸۲۶ هزار میلیارد ریال چک وصول شد که بیش از ۱۶۸۰ هزار میلیارد ریال چک عادی و حدود ۱۱۴۶ هزار میلیارد ریال چک رمزدار است. به عبارتی در کل کشور ۵۹.۵ درصد از کل ارزش چک‌های وصولی، عادی و ۴۰.۵ درصد رمزدار بوده است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • تعمیر و بازسازی رینگ موتور سیکلت 52

  تعمیر کار

  تعمیر و بازسازی رینگ موتور سیکلت 52 (52)

  این برنامه قصد دارد تا با آموزش نحوه تعمیرات وسایل کهنه و از کار افتاده و بازگرداندن آنها به چرخه استفاده دوباره، علاوه بر کاهش هزینه خرید وسایل نو و مصرف گرایی، فرهنگ صرفه جویی در خانواده های ایرانی را نهادینه سازد.

 • جعبه ابزار

  خودت بساز

  جعبه ابزار (30)

  این برنامه قصد دارد تا با آموزش و ساده سازی انجام پروژه هایی تولیدی کوچک، خانواده ها را از صرف هزینه های گزاف در خرید کالا ها و ملزومات زندگی بی نیاز ساخته و ایشان را به ساخت همان وسایل با کمترین امکانات و به دست خود، ترغیب نماید.

 • پنجم اسفند ماه 99

  ویژه برنامه بورس

  پنجم اسفند ماه 99 (49)

  با وجود اینکه حدود 10 الی 12 دلار در هر اونس افزایش داشته امروز اما میبینیم طلا تقریبا همان روند دیروز خودش را ادامه داده اون هم دلیلش این هست که بازار ارز تقریبا به یک آرامشی رسیده است

 • چهارم اسفند ماه 99

  ویژه برنامه بورس

  چهارم اسفند ماه 99 (48)

  لمروز خبرهای خوشی را از بازار ارز میتونیم بشنویم چون تقریبا چند دقیقه پیش بازار متشکل ارز ایران نرخ دلار را 24253 تومان اعلام کرده بود که این دوباره کاهش پیدا کرد

 • سوم اسفند ماه 99

  ویژه برنامه بورس

  سوم اسفند ماه 99 (47)

  خوشبختانه در این یکی دوروزه نسبت به هفته گذشته اولا نوسانات نوسانت کاهشی است و یک آرامشی به قیمت برمیگردد

آخرین خبرها