عرضه بیمه‌نامه منابع‌انسانی در سال ۱۴۰۰ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

عرضه بیمه‌نامه منابع‌انسانی در سال ۱۴۰۰

  • پنجشنبه 02 بهمن 1399 15:03
  • شناسه 49561
عرضه بیمه‌نامه منابع‌انسانی در سال ۱۴۰۰

رییس‌کل بیمه مرکزی گفت: شرکت‌های بیمه به منظور کاهش مدیریت ریسک در بخش منابع‌انسانی، در سال ۱۴۰۰ بیمه‌نامه منابع‌انسانی را به بازار عرضه خواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، غلامرضا سلیمانی در هفتمین همایش مدیریت ریسک و بیمه با رویکرد منابع‌انسانی اظهار داشت: با توجه به شعار بیمه مرکزی «هر سال، هر شرکت یک محصول بیمه‌ای» و برگزاری این همایش با رویکرد منابع‌انسانی، امید است شرکت‌های بیمه با بهره‌مندی از افراد متخصص، کارشناسان و نیز تحلیل‌گران بخش منابع‌انسانی در سال آینده یک محصول پربازده و سوداور را در این عرصه طراحی و به بازار عرضه کنند.

وی با تاکید بر اینکه ریسک منابع‌انسانی موضوعی بسیار مهم و پیچیده است، افزود: اکنون مهم‌ترین مساله در سطح جهان بحث منابع‌انسانی است چرا که موضوعی پر از ابهام، حادثه و نااطمینانی است.

رییس‌کل بیمه مرکزی با بیان اینکه با آغاز موج چهارم انقلاب صنعتی مساله رشد مغزافزارها مطرح شده است، خاطر نشان کرد: در این دوره مساله انسان‌ها، هوشمندسازی، خلاقیت و کارآفرینی محوریت قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه مرکز ثقل و محور اصلی شرکت‌های دانش‌بنیان، منابع‌انسانی است، عنوان کرد: منابع‌انسانی دارایی‌های نامشهودی است که ارزش و ریسک‌پذیری بسیار پیچیده و بالایی دارد.

سلیمانی یکی از وظایف اصلی مدیران را مدیریت دارایی آن شرکت برشمرد و تاکید کرد: دارایی اصلی هر شرکتی منابع‌انسانی آن است که با مدیریت در یک ارتباط ساختاری، سازمانی و منسجم بسترهای دستیابی به اهداف فراهم می‌شود.

وی ارزش‌گذاری منابع‌انسانی را بسیار سخت و ارزشمند دانست و گفت: در این زمینه شایسته است که میزان مهارت، وفاداری سازمانی، تحصیلات، نهادینه شدن در ساختار کارکنان و نیز ریسک‌های پس از خروج آن‌ها بررسی و شناسایی شود.

رییس‌کل بیمه مرکزی با تاکید بر اینکه منابع‌انسانی یک عامل مهم و اثرگذار در بنگاه‌ها و شرکت‌ها است، اذعان داشت: شرکت‌های بیمه با شناسایی ریسک‌های موجود در زمینه جذب و نگه‌داری کارکنان و نیز برگزاری دوره‌های آموزشی، جانشین‌پروری و تشویق مدیران و کارکنان به کارهای گروهی می‌توانند ریسک‌های داخل شرکت را با بهرمندی از افراد متخصص در بخش‌های نیروی‌انسانی، روانشناسی، ارتباطات، اقتصاد، حسابداری و غیره شناسایی کنند و آن‌ها را کاهش دهند.

وی با بیان اینکه شناسایی و کاهش ریسک در بخش منابع‌انسانی گام نخست برای ارایه محصول بیمه‌ای در این زمینه است، گفت: امید است شرکت‌های بیمه با برگزاری پنل‌های تخصصی و استفاده از اتاق‌های فکر با حضور کارشناسان بتوانند یک محصول تجاری در این عرصه ارایه دهند.  

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها