دکتر محمدرضا اسپرورین، عضو هیئت مدیره جامعه حامیان دانشگاه فنی و حرفه ای کشور | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

دکتر محمدرضا اسپرورین، عضو هیئت مدیره جامعه حامیان دانشگاه فنی و حرفه ای کشور

  • چهارشنبه 28 اسفند 1398 21:26
  • شناسه 42129
دکتر محمدرضا اسپرورین، عضو هیئت مدیره جامعه حامیان دانشگاه فنی و حرفه ای کشور

هر دانشجو باید به عنوان یک پزشک و افسر در جبهه مبارزه با کرونا هماهنگی داشته باشد و کمک کند قوانین کرونا رعایت شود تا بتوانیم این ویروس را اهلی کنیم.

ویروسی به نام کرونا سطح کشور را درگیر کرده. شبهاتی در فضای مجازی و بین مردم وجود دارد. اما واقعیت این است که همه اپیدمی ها و پاندمی ها در یک مقطعی می آیند و از بین می روند به شرط آنکه برخورد مناسب داشته باشیم. کرونا می تواند بسیار خطرناک باشد و یا بسیار اهلی. به شرطی که قوانینش را بدانیم. زمانی که پشت فرمان می نشینیم اگر قوانین را رعایت نکنیم، خطرناک ترین وسیله است اما درصورت رعایت کردن می توانیم از مزایای خودرو استفاده کنیم.

کرونا هم تهدید کننده حوامع انسانی است و اگر قوانینش را رعایت کنیم خیلی خوب اهلی و قابل کنترل می شود. اما درصورت عدم رعایت باعث مشکلات زیادی می شود که نه تنها کشنده است بلکه باعث ناتوانی می شود. هم ناتوانی جسمی و هم ناتوانی های مالی،  اقتصادی و کارآیی آموزشی را هم شامل می شود.

این قوانین جیست؟ شستشوی مرتب دست ها و استفاده از ماسک و حفظ فاصله بسیار مهم است. اینکه هریک از ما بتوانیم در فضاهایی که هستیم، یک عامل مهار کننده باشیم. به ویژه افرادی که از نظر فرهنگی و آموزشی در سطح بالاتری هستند مسئولیت مهمتری دارند. دانشجویان نسبت به کسانی که شاید این مسئله را خیلی عمیق درک نمی کنند مسئولیت بیشتری دارند.

بنابراین هر دانشجو باید به عنوان یک پزشک و افسر در جبهه مبارزه با کرونا هماهنگی داشته باشد و کمک کند قوانین کرونا رعایت شود تا بتوانیم این ویروس را اهلی کنیم.

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#در_خانه_میمانیم

مطالب بیشتر از «کرونا»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها