روند موفقیت آمیز تحقیق و پژوهش ساخت داروی کرونا در ایران / تکمیلی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

روند موفقیت آمیز تحقیق و پژوهش ساخت داروی کرونا در ایران / تکمیلی

  • چهارشنبه 25 تیر 1399 15:44
  • شناسه 44178
روند موفقیت آمیز تحقیق و پژوهش ساخت داروی کرونا در ایران / تکمیلی

معماری، محقق کرونا و فوق تخصص بیماری های گوش و حلق و بینی و عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران در گفتگو با شبکه تلویزیونی ایران کالا از روند موفقیت آمیز پژوهش و تحقیق در زمینه داروی کرونا در شهرستان آمل خبر داد.

دکتر معماری در گفتگوی مجدد با شبکه ایران کالا گفت: مطالعات ما بر روی دو دسته بیمار صورت گرفته و نتایج بدست آمده نشان دهنده موثر بودن این دارو را دارد.

وی افزود: در دسته اول بیمارانی که به صورت سرپایی این دارو را مصرف کرده بودند نیاز به بستری پیدا نکردند و پس از گذشت 4 الی 5 روز به بهبودی دست یافتند اما در گروه دوم تعدادی از بیماران نیاز به بستری پیدا کردند و متأسفانه مورد فوتی نیز بین آن‌ها مشاهده شد.

دکتر معماری با بیان این که در حال پیگیری مراحل تأییدیه سازمان غذا و دارو هستیم اظهار داشت: در مرحله اول تصمیم داریم این دارو را در شهرستان آمل مورد استفاده قرار دهیم و در صورتی که نتایج همچنان مثبت بود برای تولید انبوه و توزیع در بین بیماران اقدام خواهیم کرد. 

دکتر معماری در خصوص عوارض این بیماری تصریح کرد: با مصرف این دارو در برخی بیماران عوارض کمی دیده شده که جای نگرانی نیست و این موضوع کاملا طبیعی است و محققان در حال بررسی نتایج هستند.

پژوهش های انجام شده درخصوص این دارو در شبکه بهداشت آمل صورت گرفته و این دارو که منشاء گیاهی دارد، در مقایسه با داروهای مشابه عوارض بسیار کمی برخوردار است.

این دارو ابتدا بر روی 690 داوطلب آزمایش شد و در ادامه دو گروه 72 نفره با شرایط مساوی مورد آزمایش قرار گرفتند. در گروهی که دارو را دریافت کردند بیش از 95 درصد بیماران نیاز به بستری پیدا نکرده و بیماران بستری نیز در مدت زمان کمتری مرخص شدند.

گروهی متشکل از داروسازان عفونی، ریه و رشته‌های دیگر مثل گوش و حلق و بینی چندین ماه  تحقیق و آزمایشات لازم را روی این دارو انجام داده‌اند.

 

مطالب بیشتر از «کرونا»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها