روند موفقیت آمیز تحقیق و پژوهش ساخت داروی کرونا در ایران | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

روند موفقیت آمیز تحقیق و پژوهش ساخت داروی کرونا در ایران

  • شنبه 28 تیر 1399 18:12
  • شناسه 44229
روند موفقیت آمیز تحقیق و پژوهش ساخت داروی کرونا در ایران

دکتر معماری عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران: به دنبال تحقیق برروی بیماران بخش مراقبت‌های ویژه هستیم.

معماری، محقق و فوق تخصص بیماری‌های گوش و حلق و بینی و عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران در گفتگو با شبکه تلویزیونی ایران کالا در خصوص نتایج داروی گیاهی کرونا که اخیرا ساخته و روی برخی بیماران امتحان شده گفتک مطالعات علمی مطلق گرا نیست بنابراین مدعی جواب دهی قطعی این دارو نیستیم اما در مطالعاتی که طبق اصول علمی انجام دادیم نتایج مثبت و قابل قبول بوده است.

معماری ادامه داد: مطالعات صورت گرفته بر اساس تعداد روزهای بستری و علائم بیماران بوده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران افزود: گروهی که دارو را دریافت کرده‌اند علائم اصلی از جمله سرفه، تب و اشباع سطح اکسیژن خون و سایر علائم موجود آن‌ها طی مدت 4 الی 5 روز از بین رفته است درحالی که گروهی که دارو‌نما دریافت کرده بودند بیش از 8 روز درگیر علائم بیماری بودند و برخی از آنها نیاز به بستری پیدا کردند که متأسفانه سه فوتی نیز در بین آن‌ها وجود داشت.

دکتر معماری تأکید کرد: در مقایسه آمار بدست آمده از بیماران گروه اول و دوم به نتایج معنی داری مبنی بر تأثیرگذاری مثبت این دارو بر روی مبتلایان به کرونا مشاهده می‌شود که امیدواریم برای تمام بیماران اثر مثبت خود را داشته باشد.

وی با اشاره به این‌که در طول چند ماه کارهای تحقیقاتی نیازی به پیگیری کارهای اجرایی نداشتیم تصریح کرد: به دنبال تأئیدیه سازمان غذا و دارو هستیم و برخی از تأییدیه‌ها از جمله تأییدیه اخلاقی 
مطالعه اصلی بر روی بیماران بستری گرفته شده است.

بر اساس گفته‌های دکتر معماری در مرحله اول این دارو را در شهرستان آمل مورد استفاده قرار می‌گیرد و در صورتی که نتایج همچنان مثبت باشد برای تولید انبوه و توزیع در بین بیماران اقدام خواهد شد.

پژوهش های انجام شده درخصوص این دارو در شبکه بهداشت آمل صورت گرفته و این دارو که منشاء گیاهی دارد، در مقایسه با داروهای مشابه عوارض بسیار کمی برخوردار است.

این دارو ابتدا بر روی 690 داوطلب آزمایش شد و در ادامه دو گروه 72 نفره با شرایط مساوی مورد آزمایش قرار گرفتند. در گروهی که دارو را دریافت کردند بیش از 95 درصد بیماران نیاز به بستری پیدا نکرده و بیماران بستری نیز در مدت زمان کمتری مرخص شدند.

گروهی متشکل از داروسازان عفونی، ریه و رشته‌های دیگر مثل گوش و حلق و بینی چندین ماه  تحقیق و آزمایشات لازم را روی این دارو انجام داده‌اند.

مطالب بیشتر از «کرونا»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها