هوشمند سازی شبکه‌های نوین آبیاری | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

هوشمند سازی شبکه‌های نوین آبیاری

 • سه شنبه 02 مرداد 1397 15:08
 • شناسه 30815
هوشمند سازی شبکه‌های نوین آبیاری

وزیر جهادکشاورزی از هوشمند سازی شبکه های نوین آبیاری با بهره گیری از فناوری های دیجیتالی خبر داد.

 به گزارش شبکه ایران کالا ،محمود حجتی در مراسم امضای تفاهم نامه با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه محدودیت منابع آب گلوگاه توسعه کشاورزی است افزود: هوشمندسازی شبکه های نوین آبیاری از جمله تحت فشار و قطره ای با استفاده از دانش و تجربه پیشرفته بومی در زمینه دیجیتال از جمله محورهای اساسی همکاری در تفاهم نامه مشترک دو وزارتخانه است.

Image result for ‫شبکه نوین آبیاری‬‎
وی گفت: با استفاده از ابزار هوشمند میزان رطوبت خاک و نیاز آبی گیاه تعیین می شود و آبیاری براساس این اطلاعات انجام خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: در روش هوشمندسازی شبکه های نوین آبیاری میزان مصرف آب تا 35 درصد کاهش می یابد.
حجتی همچنین از کاربرد فناوری فضایی در مدیریت تولید محصول خبرداد و گفت: در این تفاهم نامه قرار است نوع کشت و میزان تولید هر محصول با استفاده از اطلاعات فناوری فضایی تعیین شود با این روش بازار محصولاتی مانند سیب زمینی و پیاز مدیریت می شود و دیگر شاهد کاهش یا افزایش این گروه از محصولات و نوسانات قیمتی نخواهیم بود.


وی افزود: ساماندهی شبکه توزیع محصولات کشاورزی از مهمترین اولویت های وزارت جهادکشاورزی است و از جمله چالش های پیش روی کشاورزان و مصرف کنندگان است، استفاده از فناوری های اطلاعاتی و ایجاد شبکه های مجازی توزیع کالا شاهد رونق فضای کسب و کار و کاهش فاصله تولید تا مصرف خواهیم بود.

وزیرجهادکشاورزی برندسازی را از دیگر محورهای این تفاهم نامه دانست و گفت: کشاورزان و تولیدکنندگان موادغذایی می توانند با استفاده از شبکه های فضای مجازی و بهره گیری از دانش دیجیتال محصولات خود را با برند مشخص به بازار به ویژه بازارهای صادراتی عرضه کنند.

حجتی همچنین در پایان مراسم امضای یادداشت تفاهم همکاری با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مصاحبه با خبرنگاران درباره کاربرد فناوری های نوین در اجرای الگوی کشت افزود: فناوری های دیجیتالی و فناوری های فضایی امکان انتخاب نوع محصول و نوع کشت را در مناطق مختلف کشور فراهم می کنند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها