برگزاری جشنواره سیب و خشکبار در مراغه | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

برگزاری جشنواره سیب و خشکبار در مراغه

  • سه شنبه 27 آذر 1397 15:23
  • شناسه 36044
برگزاری جشنواره سیب و خشکبار در مراغه

معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی: جشنواره سیب و خشکبار مراغه، در قطب تولید میوه این استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، "ایوب ایرانیفام "در این جشنواره گفت : باغداران مراغه ای سالانه با تولید حدود 320 هزار تن انواع میوه بیشترین محصول سردرختی آذربایجان شرقی را تولید می کنند.
وی افزود : بیشترین میوه تولید شده دراین شهرستان به خاطر موقعیت جغرافیایی و ارتفاع درختان سیب است.
معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان با بیان این که مراغه 21 یک هزار هکتار باغ دارد خاطرنشان کرد: نیمی از باغ های مراغه به سیب اختصاص دارد و سالانه نزدیک به 240 هزار تن از این محصول تولید می شود .
فرماندار شهرستان ویژه مراغه نیز گفت: این شهرستان به عنوان قطب تولید محصولات باغی در استان فاقد واحد های بسته بندی و فرآوری میوه است .
حمید شکری افزود: به دلیل نبود واحدهای فرآوری محصولات باغی سالانه حدود 50 هزار تن سیب و دیگر محصولات باغی این شهرستان به دور ریز تبدیل می شود.
وی اضافه کرد : زمینه لازم برای ایجاد واحد های فرآوری و بسته بندی محصولات باغی در مراغه فراهم است و از سرمایه گذاران این بخش حمایت می شود .
شکری هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی ظرفیت های تولید سیب و خشکبار در مراغه بیان کرد و افزود : بستر سازی برای ایجاد صنایع تبدیلی و صادرات از دیگر اهداف این جشنواره است.
همزمان با این جشنواره تولیدات باغداران مراغه ای در زمینه سیب ، خشکبار و فرآورده های کشاورزی عرضه شد.
همچنین از 20 باغدار نمونه سیب و صادرکننده خشکبار قدر دانی و از کتاب ظرفیت های سرمایه گذاری مراغه رونمایی شد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها