بهینه‌سازی استقرار واحدهای مرغداری در نقاط مختلف کشور ضروری است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بهینه‌سازی استقرار واحدهای مرغداری در نقاط مختلف کشور ضروری است

 • چهارشنبه 22 اسفند 1397 12:47
 • شناسه 37911
بهینه‌سازی استقرار واحدهای مرغداری در نقاط مختلف کشور ضروری است

وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت بهینه‌سازی استقرار واحدهای مرغداری در نقاط مختلف کشور تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، محمود حجتی در گردهمایی معاونین تولیدات دامی سازمان‌های جهاد کشاورزی استان ها با بیان این مطلب افزود: تامین نهاده‌های دامی تا بازاررسانی محصولات دامی باید در قالب زنجیره و حتی الامکان توسط تعاونی‌های تولید انجام شود تا ضمن بهره‌مندی تولیدکنندگان از ارزش افزوده فعالیت خود، دلالان نتوانند در روند تولید و بازار این محصولات اخلال ایجاد کنند.

وی تشکیل صندوق حمایت از دامپروری را مکانیزم و فرصتی فوق العاده برای پشتیبانی و سرمایه گذاری از زنجیره های تولید عنوان و خاطرنشان کرد: این صندوق در حال حاضر نزدیک به دو هزار میلیارد تومان سرمایه دارد و لازم است از این سرمایه برای توسعه و تقویت زنجیره ها بهره گیری شود.

وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های کشور و اتخاذ راهکارهای مناسب برای کاهش  وابستگی صنعت دامپروری به واردات نهاده‌های دامی تاکید کرد و گفت: تغذیه و تامین خوراک دام در داخل به عزم ملی نیاز دارد. دستیابی به این مهم با شناخت ظرفیت های طبیعی، خلاقیت، و بکارگیری دانش و تکنولوژی‌های روز میسر خواهد بود.

حجتی یادآور شد: در اروپا، گیاه کلزا در حدود ۲۰ میلیون هکتار از راضی کشت و از کنجاله آن به جای کنجاله سویا در خوراک دام استفاده می شود.

وزیر جهاد کشاورزی، بهینه‌سازی استقرار واحدهای مرغداری در نقاط مختلف کشور را ضروری دانست و افزود: برای کاهش آسیب کشور و صنعت مرغداری از خسارت شیوع بیماری‌هایی نظیر آنفلوانزای حاد پرندگان لازم است از تمرکز این واحدها که موجب همه‌گیری بیماری‌ها می‌شود، جلوگیری و نقاط مناسب برای استقرار آنها جانمایی شود.

حجتی بر لزوم تعامل با سایر کشورهای مستعد به منظور بهره‌گیری از نژادهای برتر ملکه زنبور عسل، توسعه پرورش شترهای پربازده و همچنین توسعه پرورش بوقلمون با رعایت ضوابط بهداشتی تاکید کرد.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها