هشدار وقوع سیلاب و کولاک برف در ۲۶ استان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

هشدار وقوع سیلاب و کولاک برف در ۲۶ استان

 • یکشنبه 04 فروردین 1398 15:28
 • شناسه 37959
هشدار وقوع سیلاب و کولاک برف در ۲۶ استان

سازمان هواشناسی کشور در اخطاریه ای نسبت به بارش برف، باران و وقوع سیلاب در ۲۶ استان کشور طی امروز، فردا و روز سه شنبه هشدار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا؛اخطاریه شماره 3 سازمان هواشناسی به شرح زیر است؛

سامانه بارشی در غرب و جنوب کشور در حال شکل گیری است و از اواسط وقت امروز و طی روز های دوشنبه و سه شنبه ضمن تقویت ، به مناطق مرکزی و شمال شرق کشور نیز کشیده خواهد شد.  بر این اساس وضع هوای مناطق تحت تاثیر این سامانه به شرح زیر پیش بینی می شود:
یکشنبه 98/01/04
رگبار و رعدوبرق با احتمال وقوع سیلاب ناگهانی وبالا آمدن موقت رودخانه ها در  استان  هرمزگان، مرکز و شرق سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان، رگبار باران ، سیلابی شدن مسیل ها و آبگرفتگی  معابر در استان های ایلام، لرستان، شمال خوزستان، جنوب کردستان،کرمانشاه و غرب چهار محال بختیاری .
دوشنبه 98/01/05:
رگبار باران گاهی همراه با  رعدوبرق و وزش باد شدید و وقوع سیلاب، طغیان رودخانه ها در استان های  خوزستان، بوشهر، ایلام، کرمانشاه، شرق کردستان ، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، فارس ، غرب اصفهان و جنوب قم ؛ بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و  لغزندگی جاده  در جاده های کوهستانی و برفگیر استانهای مرکزی ،لرستان، چهارمحال و بختیاری،  زنجان، همدان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل،ارتفاعات البرز در استانهای تهران، البرز، قزوین و سمنان ؛ بارش باران  با احتمال آبگرفتگی معابر عمومی در گیلان و غرب مازندران.
سه شنبه 98/01/06:
بارش باران همراه با رگبار و رعدوبرق ، وقوع سیلاب و طغیان رودخانه ها  در استان های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر،  فارس، شمال هرمزگان ، جزایر خلیج فارس و  غرب اصفهان ؛  رگبار و رعدوبرق و وزش بادشدید با احتمال سیلابی شدن مسیل ها در غرب  استان یزد، غرب کرمان ، قم. سمنان، خراسان شمالی ، شمال خراسان رضوی ، البرز و شمال تهران. همچنین بارش برف  و باران در ارتفاعات و جاده های کوهستانی زاگرس و البرز.

 به سبب شدت بارش در مناطق یاد شده ،  اقدامات زیر توصیه می شود:

 برای سفر در مسیرهای یاد شده  لازم است برنامه ریزی با توجه به شرایط جوی انجام شود و طی روزهای آینده برای سفر در مناطق کوهستانی احتیاط لازم در نظر گرفته شود. همچنین از توقف در حاشیه و بستر رودخانه ها  و مناطق مستعد سیلاب جدا خودداری شود.
به سبب بارش های قابل ملاحظه و رگبار و رعدوبرق، وقوع سیلاب و طغیان رودخانه ها در غرب و جنوب غرب کشور پیش بینی می شود بنابراین  توصیه می شود تمهیدات لازم از سوی مدیریت منابع آب بعمل آید. 

با توجه پیش بینی بارش برف و کولاک برف و همچنین احتمال وقوع بهمن طی روزهای دوشنبه تا سه شنبه، صعودهای کوهستانی  در البرز و بویژه زاگرس توصیه نمی شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها