حجتی: تولید محصولات کشاورزی امسال افزایش می یابد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

حجتی: تولید محصولات کشاورزی امسال افزایش می یابد

 • چهارشنبه 28 فروردین 1398 15:05
 • شناسه 38239
حجتی: تولید محصولات کشاورزی امسال افزایش می یابد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با وجود خسارت های وارد شده ناشی از سیل اخیر در برخی استان های کشور، امسال تولید محصولات کشاورزی به دلیل بارش های مناسب افزایش می یابد و دچار کمبود نخواهیم شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا،«محمود حجتی» در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان این که برداشت گندم شروع شده است، افزود: گندم از لحاظ واحد سطح بیشترین خسارت را داشته است که امیدواریم بیش از نیاز داخلی تولید این محصول را داشته باشیم.
وی اظهارداشت: با توجه به بارندگی های پاییز و زمستان در سال گذشته، آن بخش از محصولاتی که در بخش زراعی، باغی و مرتع سالم مانده اند از وضعیت خوبی برخوردارند و آثار مثبت بارش های اخیر نیز در بخش کشاو رزی امسال و سال آینده مشاهده خواهد شد.

** مصوبات جدید دولت برای سیل زدگان
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه سیل اخیر در 24 استان اتفاق افتاد، گفت: خسارت های ناشی از سیل برای کشاورزان و مردم سه استان بیشترین مشکل را ایجاد کرد که البته دولت در این خصوص برخورد مناسب و خوبی با توجه مقتضیات انجام داده است. 
وی تصریح کرد: در جلسه امروز درباره سیل، سیل زدگان و خسارت های وارد شده، مصوبات خوبی داشتیم؛ مواردی که در جلسه دوم هیات دولت در سال 98 تصویب شد بیشتر با توجه به مختصات و مقتضیات سیل مازندران و گلستان بود، اما در جلسه امروز بخش عمده مصوبات به استان های لرستان، چهار محال و بختیاری، ایلام و خوزستان مربوط می شد.
حجتی افزود: برای چگونگی تامین خسارت های بلاعوض به کشاورزانی که دچار آسیب شده اند و کمک های تسهیلاتی قرض الحسنه در شاخه های مختلف، مصوبات مختلف آن با جزئیات ابلاغ می شود تا همگان در جریان قرار گیرند.
وی ادامه داد: اعتبارات به استان ها براساس میزان خسارت وارد شده و با توجه به مصوبات دولت در اختیار استان ها قرار می گیرد که البته ستاد حوادث استان مسئول است که به صورت تیمی دستور العملی را که تهیه و ابلاغ شده را اجرایی کند.

** ورود گوشت قرمز با ارز4200 مربوط به ثبت سفارش سال 97 است
وزیر جهاد کشاورزی درباره واردات گوشت قرمز با ارز نیمایی گفت: بحث واردات گوشت قرمز با ارز نیمایی در اسفندماه سال 97 تصویب و ابلاغ شد، که مربوط به پرونده های جدید یا آنها که ارز رسمی دریافت نکرده اند می شود.
وی اضافه کرد: گوشت قرمز و دام زنده ای که اکنون وارد کشور می شود مربوط به ثبت سفارش های قبل از مصوبه ستاد تنظیم بازار در اسفند ماه سال گذشته است؛ این واردکنندگان مهلت دارند با ارز 4200 تومانی واردات انجام بدهند.
وزیر جهادکشاورزی افزود: به طور قطع فرایند واردات گوشت به ویژه منجمد یک دوره زمانی سه تا چهارماهه را می طلبد؛ به خصوص اگر از برزیل تامین و وارد شود؛ اما در خصوص گوشت سرد دام سبک این دوره زمانی کوتاه تر است.
حجتی گفت: گوشت های وارداتی با ارز 4200 تومانی همچنان تحت نظارت ستاد تنظیم بازار به شکل هدفمند در اختیار گروه های هدف همچون تعاونی ها و اتحادیه های کارگری و کارمندی قرار می گیرد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • نخ فرش ماشینی درخشان قم

  چرخ

  نخ فرش ماشینی درخشان قم (1)

  نخ فرش ماشینی درخشان قم شرکت ریسندگی نخ فرش درخشان یکی از خطوط تولید کارخانجات ریسندگی و بافندگی استان قم بوده که از سال 1373 راه اندازی شده و هم اکنون پس از گذشت سال ها از فعالیت متمرکز و تخصصی در زمینه تولید انواع نخ فرش ماشینی و به روز رسانــــــی ماشین آلات و تکنولوژی خط تولید با برخوداری از نیروهای کارآمد و متخصص در خدمت صنعت فرش ماشینی کشور می باشد.

 • واحد تولیدی تابلو فرش سلطانی

  تعادل

  واحد تولیدی تابلو فرش سلطانی (1)

  واحد تولیدی تابلو فرش سلطانی تبریز یکی از مهمترین مراکز بافت تابلو فرش در ایران و جهان است و تاثیر به سزایی در زمینه توسعه و گسترش سنت ها و هنرهای تزئینی و کاربردی به عهده دارد. قالی های بافت تبریز از تنوع و گوناگونی بسیاری برخوردار هستند. شیوه خاص بافت فرش در آذربایجان موجب گردیده تا گره ترکی روشی رایج در این صنعت گردد که بیانگر گیفیت و استحکام بالای فرش بافته شده باشد.

 • باشگاه و پرورش اسب تاجدینی

  صنایع بوشهر

  باشگاه و پرورش اسب تاجدینی (33)

  هدف از تاسیس اشتغال و پیشرفت در ورزش

 • بازارچه خاتون

  صنایع بوشهر

  بازارچه خاتون (32)

  هدف از تاسیس اشتغال زایی و حمایت از کارآفرینان و تولید کنندگان داخلی

 • صنایع غذایی

  تریبون کسب و کار

  صنایع غذایی (40)

  مشکلات کارگران و تولید کنندگان صنایع غذایی - کارخانه گلها (قسمت دوم).

خبر آگهی

 • خبر آگهی

  خبر اگهی

  خبر آگهی (654)

  خبر آگهی ساعت 14 مورخ 98/05/13_ ورود 4 میلیون تن کالای اساسی به بنادر کشور _ پرداخت 320 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان گلستان _ تولید 50 هزار تن محصولات باغی در استان مرکزی _ و در آخر گزارشی از روستای رباط باغ ملک همراه با تصاویر گردشگری این روستا

آخرین خبرها