حجتی: تولید محصولات کشاورزی امسال افزایش می یابد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

حجتی: تولید محصولات کشاورزی امسال افزایش می یابد

 • چهارشنبه 28 فروردین 1398 15:05
 • شناسه 38239
حجتی: تولید محصولات کشاورزی امسال افزایش می یابد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با وجود خسارت های وارد شده ناشی از سیل اخیر در برخی استان های کشور، امسال تولید محصولات کشاورزی به دلیل بارش های مناسب افزایش می یابد و دچار کمبود نخواهیم شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا،«محمود حجتی» در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان این که برداشت گندم شروع شده است، افزود: گندم از لحاظ واحد سطح بیشترین خسارت را داشته است که امیدواریم بیش از نیاز داخلی تولید این محصول را داشته باشیم.
وی اظهارداشت: با توجه به بارندگی های پاییز و زمستان در سال گذشته، آن بخش از محصولاتی که در بخش زراعی، باغی و مرتع سالم مانده اند از وضعیت خوبی برخوردارند و آثار مثبت بارش های اخیر نیز در بخش کشاو رزی امسال و سال آینده مشاهده خواهد شد.

** مصوبات جدید دولت برای سیل زدگان
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه سیل اخیر در 24 استان اتفاق افتاد، گفت: خسارت های ناشی از سیل برای کشاورزان و مردم سه استان بیشترین مشکل را ایجاد کرد که البته دولت در این خصوص برخورد مناسب و خوبی با توجه مقتضیات انجام داده است. 
وی تصریح کرد: در جلسه امروز درباره سیل، سیل زدگان و خسارت های وارد شده، مصوبات خوبی داشتیم؛ مواردی که در جلسه دوم هیات دولت در سال 98 تصویب شد بیشتر با توجه به مختصات و مقتضیات سیل مازندران و گلستان بود، اما در جلسه امروز بخش عمده مصوبات به استان های لرستان، چهار محال و بختیاری، ایلام و خوزستان مربوط می شد.
حجتی افزود: برای چگونگی تامین خسارت های بلاعوض به کشاورزانی که دچار آسیب شده اند و کمک های تسهیلاتی قرض الحسنه در شاخه های مختلف، مصوبات مختلف آن با جزئیات ابلاغ می شود تا همگان در جریان قرار گیرند.
وی ادامه داد: اعتبارات به استان ها براساس میزان خسارت وارد شده و با توجه به مصوبات دولت در اختیار استان ها قرار می گیرد که البته ستاد حوادث استان مسئول است که به صورت تیمی دستور العملی را که تهیه و ابلاغ شده را اجرایی کند.

** ورود گوشت قرمز با ارز4200 مربوط به ثبت سفارش سال 97 است
وزیر جهاد کشاورزی درباره واردات گوشت قرمز با ارز نیمایی گفت: بحث واردات گوشت قرمز با ارز نیمایی در اسفندماه سال 97 تصویب و ابلاغ شد، که مربوط به پرونده های جدید یا آنها که ارز رسمی دریافت نکرده اند می شود.
وی اضافه کرد: گوشت قرمز و دام زنده ای که اکنون وارد کشور می شود مربوط به ثبت سفارش های قبل از مصوبه ستاد تنظیم بازار در اسفند ماه سال گذشته است؛ این واردکنندگان مهلت دارند با ارز 4200 تومانی واردات انجام بدهند.
وزیر جهادکشاورزی افزود: به طور قطع فرایند واردات گوشت به ویژه منجمد یک دوره زمانی سه تا چهارماهه را می طلبد؛ به خصوص اگر از برزیل تامین و وارد شود؛ اما در خصوص گوشت سرد دام سبک این دوره زمانی کوتاه تر است.
حجتی گفت: گوشت های وارداتی با ارز 4200 تومانی همچنان تحت نظارت ستاد تنظیم بازار به شکل هدفمند در اختیار گروه های هدف همچون تعاونی ها و اتحادیه های کارگری و کارمندی قرار می گیرد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • شرکت تعاونی فارغ التحصیلان دماوند

  قدم اول

  شرکت تعاونی فارغ التحصیلان دماوند (1)

  ین شرکت در زمینه تولید گلهای بریده به ویژه رز هلندی و تولید گلاب با برند تلکمر از گل محمدی که در فضای باز اطراف گل خانه کاشته شده عرضه مینماید در سال 86 شروع کرده اند و هم اکنون به 6 هکتار رسانده اند و نیرو هایش به طور مستقیم حدود 10 نفر می باشد.

 • عسل البرز دماوند

  قدم اول

  عسل البرز دماوند (1)

  قای علی محمدی زنبور دار نمونه پرورش دهنده زنبور تولید کننده عسل و فراورده های چون کرم عسلی ژل رویال بره موم و لوازم و تجهیزات مربوط به زنبور داری تولید می نماید و فروشگاهی را در دماوند برای عرضه محصولات دایر کرده که حدود 15 نفر را مشغول کرده.

 • چالشهای صنعت سرمایش و گرمایش

  بارکد

  چالشهای صنعت سرمایش و گرمایش (449)

  لزوم توجه به کیفیت اجزاء لوازم سرمایشی

 • آنونس وقت کار

  وقت کار

  آنونس وقت کار (74)

  معرفی میهمان این برنامه در چهارشنبه 8 خرداد

 • تولید فیلترهای صنعتی

  بارکد

  تولید فیلترهای صنعتی (448)

  مهمانان حضوری : آقایان محمد مجید آل آقا مدیرعامل شرکت نانو پاک آریا و ایمان امینی رئیس هیأت مدیره شرکت نانو پاک آریا. مهمان تلفنی : آقای علی شفایی مدیرعامل شرکت فیلتر گستر آذر مشهد. در این برنامه چالش ها و مشکلات تولید فیلترهای صنعتی را بررسی کردیم.

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها