مشکلی در تامین هندوانه ماه رمضان وجود ندارد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

مشکلی در تامین هندوانه ماه رمضان وجود ندارد

  • پنجشنبه 12 اردیبهشت 1398 17:18
  • شناسه 38376
مشکلی در تامین هندوانه ماه رمضان وجود ندارد

صابری گفت: سیل اخیر خسارتی به تولید هندوانه وارد نکرده است، از این رو کمبودی در عرضه این محصول در ماه رمضان نداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، حسن صابری، رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار ، با بیان اینکه مشکلی در تامین هندوانه ماه رمضان نداریم، اظهار کرد: سیل اخیر خسارتی به تولید هندوانه وارد نکرده است، از این رو به سبب فراوانی تولید، کمبودی در عرضه این محصول نداریم.

وی نرخ کنونی هر کیلوگرم هندوانه در میدان مرکزی را یک تا ۲ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این محصول با احتساب ۳۰ تا ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

صابری با بیان اینکه قیمت سبزی در ماه رمضان نوسانی نخواهد داشت، افزود: هم اکنون قیمت هر کیلو سبزی جور (پلو، آش، قورمه) یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ و سبزی خوردن ۲ تا ۳ هزار تومان است.

این مقام مسئول از کاهش قیمت پیاز در بازار خبر داد و گفت: در حال حاضر هر کیلو پیاز با کاهش یک هزار تومانی با نرخ ۵ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان مرکزی عرضه می‌شود و پیش بینی می‌شود با رسیدن به اوج برداشت، قیمت محصول در بازار به تعادل برسد.

به گفته صابری، بخشی از پیاز تولیدی در استان‌های سیل زده، زیر آب مانده است که تا فروکش کردن آب نمی‌توان آن را برداشت کرد.

وی با بیان اینکه قیمت سیب زمینی نسبت به هفته گذشته تغییری نداشته است، افزود: هم اکنون قیمت هر کیلو سیب زمینی کهنه ۲ تا ۳ هزار و سیب زمینی نو ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان است.

صابری با بیان اینکه برداشت سردختی‌ها تا حدودی به تعویق افتاده است، اظهار کرد: البته خبر‌هایی از سرمازدگی برخی محصولات سردرختی شنیده شده است، اما اطلاع دقیقی از صحت و سقم آن نداریم و باید منتظر ماند تا نتابج بررسی‌ها هفته آینده اعلام شود.

رئیس اتحادیه بارفروشان قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی را بین ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو خیار بوته‌ای ۳ تا ۶ هزار و خیار گلخانه ۴ تا ۶ هزار تومان است که با توجه به عرضه مناسب محصول، قیمت این اقلام در ماه رمضان نوسانی نخواهد داشت.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها