برداشت گل محمدی تا اواخر تیر در استان اصفهان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

برداشت گل محمدی تا اواخر تیر در استان اصفهان

  • دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 16:02
  • شناسه 38483
برداشت گل محمدی تا اواخر تیر در استان اصفهان

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان: برداشت گل محمدی تا اواخر تیر در این استان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: برداشت گل محمدی از نیمه اول اردیبهشت ماه درگلستان‌های نواحی گرم وخشک استان آغازشده و تا اواخر تیرماه در شهرستانهای سردسیر ادامه دارد.
احمدرضا رئیس زاده گفت: استان اصفهان با دارا بودن سه هزار و 250 هکتار سطح گل محمدی درحال حاضرمقام سوم کشت این محصول با ارزش را در کشور پس از استانهای فارس وکرمان به خود اختصاص داده است .
وی با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال حدودهشت هزار و 850 تن گل محمدی از گلستانهای باروراستان برداشت و در واحدهای صنعتی وسنتی گلاب گیری که تعداد آنها به یک هزار و 500واحد می رسد به گلاب ،اسانس وسایر فر آورده ها تبدیل شود.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: بیشترین سطح کاشت گل محمدی و واحدهای فرآوری این محصول در شهرستان کاشان است و درشهرستانهای شاهین شهر وگلپایگان وبرخی شهرستانهای دیگر استان نیز با میزان کمتر،مزارع پرورش گل محمدی وجود دارد.
محصول عمده گل محمدی گلاب است و از هرتن گل محمدی یک تن گلاب به دست می آید ،بخش کمتری از محصول نیز به تولید اسانس گل اختصاص داده می شود .
هر دومحصول تولید شده جایگاه ویژه ای در بخش صادرات غیر نفتی داشته وگلاب کاشان معروفیت جهانی دارد.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها