برداشت گل محمدی تا اواخر تیر در استان اصفهان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

برداشت گل محمدی تا اواخر تیر در استان اصفهان

 • دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 16:02
 • شناسه 38483
برداشت گل محمدی تا اواخر تیر در استان اصفهان

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان: برداشت گل محمدی تا اواخر تیر در این استان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: برداشت گل محمدی از نیمه اول اردیبهشت ماه درگلستان‌های نواحی گرم وخشک استان آغازشده و تا اواخر تیرماه در شهرستانهای سردسیر ادامه دارد.
احمدرضا رئیس زاده گفت: استان اصفهان با دارا بودن سه هزار و 250 هکتار سطح گل محمدی درحال حاضرمقام سوم کشت این محصول با ارزش را در کشور پس از استانهای فارس وکرمان به خود اختصاص داده است .
وی با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال حدودهشت هزار و 850 تن گل محمدی از گلستانهای باروراستان برداشت و در واحدهای صنعتی وسنتی گلاب گیری که تعداد آنها به یک هزار و 500واحد می رسد به گلاب ،اسانس وسایر فر آورده ها تبدیل شود.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: بیشترین سطح کاشت گل محمدی و واحدهای فرآوری این محصول در شهرستان کاشان است و درشهرستانهای شاهین شهر وگلپایگان وبرخی شهرستانهای دیگر استان نیز با میزان کمتر،مزارع پرورش گل محمدی وجود دارد.
محصول عمده گل محمدی گلاب است و از هرتن گل محمدی یک تن گلاب به دست می آید ،بخش کمتری از محصول نیز به تولید اسانس گل اختصاص داده می شود .
هر دومحصول تولید شده جایگاه ویژه ای در بخش صادرات غیر نفتی داشته وگلاب کاشان معروفیت جهانی دارد.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها