امروز یک دامپروری دیگر وارد فرابورس شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

امروز یک دامپروری دیگر وارد فرابورس شد

 • سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 16:59
 • شناسه 38543
امروز یک دامپروری دیگر وارد فرابورس شد

اولین عرضه اولیه امسال در بازار فرابورس ایران با کشف قیمت 420 تومانی هر سهم شرکت کشت و صنعت شریف آباد با نماد معاملاتی«زشریف» رقم خورد.

به گزارش خبرنگار شبکه ایران کالا ، امروز (سه شنبه 31 اردیبهشت) 379 هزار کد معاملاتی در عرضه اولیه سهام شرکت کشت و صنعت شریف آباد مشارکت کردند که به هر کد معاملاتی حداکثر 139 سهم تخصیص یافت. 

نماد معاملاتی این مجتمع کشت و صنعت که از زیر مجموعه های شرکت سرمایه گذاری کشت و صنعت کوثر است در شهریور ۹۷ در گروه زراعت و خدمات وابسته شرکت فرابورس ایران پذیرش و در اسفند سال گذشته با نماد :زشریف» درج شد و امروز 31 اردیبهشت 98  ده درصد از 520 میلیون برگه سهم این شرکت در بازار دوم فرابورس برای نخستین بار عرضه شد.

عبدالامیر باروتکوب، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت شریف آباد با اشاره به سابقه تاسیس این شرکت در سال 1355 با ظرفیت اسمی 1000 راس گاو گفت : این مجتمع کشت و صنعت هم اکنون 3500 راس دام مولد (گاو ماده) و 7000 راس نیز دام گله در مالکیت خود دارد. 

کریمی معاون بهره برداری شرکت کشت و صنعت شریف آباد نیز در توضیحاتی با اشاره به اینکه این شرکت هم اکنون یکی از 10 دامداری بزررگ در ایران محسوب می شود تصریح کرد به ازای تولید هر تن شیر خام، برای یک نفر بصورت مستقیم و برای 7 نفر نیز بصورت غیر مستقیم شغل پایدار ایجاد می شود.

وی افزود اصلی ترین محصول تولیدی این مجتمع شیر خام است ولی به تازگی با احداث یک کارخانه در شهرک صنعتی شکوهیه قم در حوزه تولید روغن حیوانی و محصولات لبنی هم ورود کرده ایم. 

به گفته معاون بهره برداری شرکت کشت و صنعت شریف آباد در حال حال حاضر 236 نفر بصورت مستقیم در این مجموعه مشغول به کارند.  

بهزاد مشعلی نماینده شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر که سهامدار عمده مجتمع کشت و صنعت شریف آباد محسوب می شود نیز درخصوص برنامه های این شرکت برای ورود به بازار سرمایه ایران گفت: امسال قصد داریم شش شرکت از زیر مجموعه های  این هلدینگ را وارد بورس کنیم تا هم شفافیت عملکرد شرکت هایمان بیشتر شود و هم بتوانیم از طریق بازار سرمایه برای طرح های توسعه ای خود تامین مالی کنیم. وی افزود: کشت و صنعت شریف آباد نخستین مجموعه از این شش شرکت است که فرایند پذیرش و عرضه اولیه سهام آن به نتیجه رسیده است. 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • بررسی آخرین وضعیت واردات،تولید و توزیع داروهای انسانی در کشور

  تراز

  بررسی آخرین وضعیت واردات،تولید و توزیع داروهای انسانی در کشور (3)

  چهلمین برنامه تراز با موضوع « بررسی آخرین وضعیت واردات،تولید و توزیع داروهای انسانی در کشور» با حضور دکتر امیرحسین معینی زندی، نایب رییس اتحادیه واردکنندگان دارو و دکتر سید حسام الدین شریف نیا ،عضو هیئت رئیسه انجمن داروسازان ایران ؛به بحث و بررسی پیرامون پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی تولید انواع داروهای انسانی در کشور و حجم تولید،واردات و صادرات دارو در سال 97 و 98 و همچنین اخبار مبنی بر رانت های ایجاد شده در واردات مواد اولیه پایه دارویی پرداخته شد.

 • «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر»

  تراز

  «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر» (2)

  سی و هشتمین برنامه تراز با موضوع «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر» با حضور آقایان ﻣﺤﻤﺪرﺿﺎ ﺟﻌﻔﺮﯾﺎن (ﻣﺸﺎور اﻣﻮر ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ اﺗﺎق اﺻﻨﺎف اﯾﺮان) و دﮐﺘﺮﻋﻠﯽ اﻣﯿﺮاﻟﻬﯿﺎری (ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻦ وﺻﺎدرﮐﻨﻨﺪه ﻧﻤﻮﻧﻪ وﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﻨﻨﺪه ﺗﺠﻬﯿﺰات داﻧﺶ ﺑﻨﯿﺎن ارﺗﻮﭘﺪی) به یکی از اصلی ترین مطالبات تولید کنندگان و کار آفرینان یعنی اصلاح نظام ناکارآمد مالیاتی کشور اختصاص داشت.

 • بررسی راهکارهای اقتصادی کاهش آثار تحریم بر تولید کالای ایرانی

  تراز

  بررسی راهکارهای اقتصادی کاهش آثار تحریم بر تولید کالای ایرانی (1)

  در این برنامه با حضور دکتر وحید شقاقی شهری عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی و کارشناس اقتصادی و همچنین مهندس آرمان خالقی عضو هیئت مدیره و قائم مقام خانه صنعت،معدن و تجارت به بررسی این چالش مهم پرداخت که آیا تحریم های خارجی مسبب نابسامانی های اقتصادی در کشور است یا اثر تحریم های داخلی بواسطه سوئ مدیریت؟!

 • بارکد مردمی ساخت کوره های صنعتی

  بارکد

  بارکد مردمی ساخت کوره های صنعتی (54)

  کوره ابزاری برای گرمایش است. استفاده از اولین نوع کوره‌‌ها به حدود ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بر می‌‌گردد. از کوره‌‌ها بیشتر برای ساخت ابزار و وسایل سرامیکی استفاده می‌شد.

 • بارکد مردمی ساخت ماشین های سنگین

  بارکد

  بارکد مردمی ساخت ماشین های سنگین (55)

  بازار خودروهای سنگین کشور هم مانند بسیاری از صنایع، به ‌دلیل افزایش قیمت، با کاهش شدید تقاضا روبه‌رو شده است.

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها