امروز یک دامپروری دیگر وارد فرابورس شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

امروز یک دامپروری دیگر وارد فرابورس شد

  • سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 16:59
  • شناسه 38543
امروز یک دامپروری دیگر وارد فرابورس شد

اولین عرضه اولیه امسال در بازار فرابورس ایران با کشف قیمت 420 تومانی هر سهم شرکت کشت و صنعت شریف آباد با نماد معاملاتی«زشریف» رقم خورد.

به گزارش خبرنگار شبکه ایران کالا ، امروز (سه شنبه 31 اردیبهشت) 379 هزار کد معاملاتی در عرضه اولیه سهام شرکت کشت و صنعت شریف آباد مشارکت کردند که به هر کد معاملاتی حداکثر 139 سهم تخصیص یافت. 

نماد معاملاتی این مجتمع کشت و صنعت که از زیر مجموعه های شرکت سرمایه گذاری کشت و صنعت کوثر است در شهریور ۹۷ در گروه زراعت و خدمات وابسته شرکت فرابورس ایران پذیرش و در اسفند سال گذشته با نماد :زشریف» درج شد و امروز 31 اردیبهشت 98  ده درصد از 520 میلیون برگه سهم این شرکت در بازار دوم فرابورس برای نخستین بار عرضه شد.

عبدالامیر باروتکوب، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت شریف آباد با اشاره به سابقه تاسیس این شرکت در سال 1355 با ظرفیت اسمی 1000 راس گاو گفت : این مجتمع کشت و صنعت هم اکنون 3500 راس دام مولد (گاو ماده) و 7000 راس نیز دام گله در مالکیت خود دارد. 

کریمی معاون بهره برداری شرکت کشت و صنعت شریف آباد نیز در توضیحاتی با اشاره به اینکه این شرکت هم اکنون یکی از 10 دامداری بزررگ در ایران محسوب می شود تصریح کرد به ازای تولید هر تن شیر خام، برای یک نفر بصورت مستقیم و برای 7 نفر نیز بصورت غیر مستقیم شغل پایدار ایجاد می شود.

وی افزود اصلی ترین محصول تولیدی این مجتمع شیر خام است ولی به تازگی با احداث یک کارخانه در شهرک صنعتی شکوهیه قم در حوزه تولید روغن حیوانی و محصولات لبنی هم ورود کرده ایم. 

به گفته معاون بهره برداری شرکت کشت و صنعت شریف آباد در حال حال حاضر 236 نفر بصورت مستقیم در این مجموعه مشغول به کارند.  

بهزاد مشعلی نماینده شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر که سهامدار عمده مجتمع کشت و صنعت شریف آباد محسوب می شود نیز درخصوص برنامه های این شرکت برای ورود به بازار سرمایه ایران گفت: امسال قصد داریم شش شرکت از زیر مجموعه های  این هلدینگ را وارد بورس کنیم تا هم شفافیت عملکرد شرکت هایمان بیشتر شود و هم بتوانیم از طریق بازار سرمایه برای طرح های توسعه ای خود تامین مالی کنیم. وی افزود: کشت و صنعت شریف آباد نخستین مجموعه از این شش شرکت است که فرایند پذیرش و عرضه اولیه سهام آن به نتیجه رسیده است. 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها